Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Yurt genelinde vatandaşlar terörü lanetledi!

Tüm yurtta binlerce vatandaş yaşanan terör saldırılarını lanetleyerek teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirdi.!
Tarih: 9 Eylül 2015 Çarşamba 23:38
Yurt genelinde vatandaşlar terörü lanetledi!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

TEKİRDAĞ - Tekirdağ Köprübaşı mevkiinde toplanan Tekirdağ Ülkü Ocakları teşkilatı ve çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile sloganlar atarak Hükümet Caddesinde yürüdü. Yürüyüşe Tekirdağ Ülkü Ocakları Teşkilatı, MHP Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, MHP Tekirdağ Milletvekili Belen Haberleri">Bülent Belen ve binlerce vatandaş katılırken Süleymanpaşa İlçe Polis Karakolu önüne gelen gurup burada şehit polislerin isimlerini okuyarak yürüyüşe devam etti. “ Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Ne Mutlu Türküm Diyene, Vatan Sana Canım Feda, Hepimiz Mehmediz” sloganları ile yürüyen vatandaşlar Tuğlalı Parkta İstiklal Marşının okunması ve duaların okunmasıyla olaysız bir şekilde dağıldı.

KASTAMONU - Kastamonu’da binlerce vatandaş, son günlerde artan terör saldırılarına tepki gösterdi.
Kastamonu Ülkü Ocakları tarafından teröre lanet yürüyüşü düzenlendi. Terörü tepki göstermek isteyen binlerce vatandaş, ellerinde Türk Bayrakları ile Şehit Şerife Bacı ve Atatürk Anıtının bulunduğu Cumhuriyet Meydanında toplandı. Burada bölücü terör örgütü PKK’ya büyük öfke gösteren binlerce kişi, ‘Şehitler ölmez, Vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ şeklinde sloganlar atıp yürümeye başladı.

KARS - Iğdır, Tunceli, Hakkari ve Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerin hain saldırıları sonucu asker ve polislerin şehit olması Karslıları sokaklara döktü. On binlerce Karslı açtıkları dev Türk Bayrağı ile “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Ne Mutlu Türk’üm Diye” sloganları atarak şehitlerine yürüdü. Adeta trafiğin kitlendiği cadde ve kaldırımların hınca hınç dolduğu Kars’ta PKK terör örgütü ve onun siyasi uzantısına lanet yağdı.

KOCAELİ - Kocaeli'de on binlerce kişi düzenlenen yürüyüşte törerü lanetledi. Kocaeli Teröre Karşı Birlik Platformu'nun düzenlediği yürüyüşe STK, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlardan yoğun destek geldi. Kocaeli Teröre Karşı Birlik Platformu'nun önderliğinde gerçekleştirilen “Teröre Karşı Yürüyüş”e birçok sivil toplum örgütü, siyasi parti ve vatandaşlardan yoğun katılım oldu. Merkez Bankası’nın önünden başlayan ve on binlerce Kocaelili vatandaşın katıldığı yürüyüşte terörü lanetleyen sloganlar atıldı. yürüyüş yolunda "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları ile ilerleyen gurp, HDP Kocaeli İl Başkanlığı binası önünde İstiklal marşı okuyarak yürüyüşüne devam etti.

GAZİANTEP - Gaziantep Kamu-Sen'in düzenlediği yürüyüşe, Sağlık-Sen, Eğitim-Sen, Gaziantep Ülkü Ocakları, Alperen Ocakları, ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşu destek verdi.

HATAY- Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde düzenlenen teröre lanet eylemi düzenlendi. PKK Flaması yakıldı. Değirmenkaşı mahallesinde, sosyal medya üzerinden organize olan Reyhanlı halkı, ellerinde Türk Bayrağı ve pankartlarla, ‘Kahrolsun PKK, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Askere Polise, uzanan eller kırılsın, teröre lanet kardeşliğe evet sloganları attı. Motosikletli ve otomobili olan vatandaşlarda eşlik etti. Vatandaşlar aynı mahallede bulunan Garnizon Komutanlığı’na kadar yürüdü. Vatandaşları karşılayan Garnizon Komutanı J. Binbaşı Hacı Nuri Ünal’a çiçek taktim edildi. Saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu. 


Bu haber toplam 716 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1