Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

12 Eylül'ün paşalarının isimleri sokaklardan siliniyor!

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediye Meclisi, 12 Eylül darbesini yapan Tahsin Şahinkaya, Nejat Tümer, Nurettin Ersin ve Sedat Celasun'un adlarının verildiği 4 sokağın isminin değiştirilmesi kararını aldı. !
Tarih: 3 Eylül 2015 Perşembe 16:02
12 Eylül'ün paşalarının isimleri sokaklardan siliniyor!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Süleymanpaşa Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın da katıldığı toplantıda 6. gündem maddesi olan 100. Yıl Mahallesindeki 4 sokağın isminin değişmesi oy birliği ile kabul edildi. Mecliste alınan kararla, 12 Eylül darbesini gerçekleştiren komutanlardan Tahsin Şahinkaya, Nejat Tümer, Nurettin Ersin ve Sedat Celasun'un isimleri Tekirdağ sokaklardan silinecek. 12 Eylül 1980 darbesi döneminde Orgeneral Nurettin Ersin Kara Kuvvetleri Komutanı, Orgeneral Tahsin Şahinkaya Hava Kuvvetleri Komutanı, Oramiral Nejat Tümer Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Sedat Celasun Jandarma Genel Komutanı olarak görev yapmıştı.

Konu hakkında Süleymanpaşa Belediye Meclisi üyelerini bilgilendiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Geldiğimiz noktada Türkiye seneden seneye aşama geçerek artık ihtilallerin tamamen Türkiye’nin gündeminden kalktığı günler görüyoruz. O dönemki ihtilallerde görev almış ve halen ismi geçen kişilerin sokak adlarının bulunması da beni hep rahatsız etmiştir. Allah kimseye bir daha o günleri hiçbir zaman yaşatmasın. Bu konuda karar sizlerindir, hepinize bu konuda saygılar sunuyorum" dedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ise "Bizim ortak değerlerimiz var, bu ülkeyi birlikte tutan çimentolardır. Bu bakımdan hassaslar, hepimizin hassaslarıdır, değerler hepimizin değerleridir. Bu ülkede Atatürk’ün açtığı yolda demokratik yürüyüş devam edecektir. Zaman zaman yorulmalar, duraksamalar olsa da asla Türk gençliği Atatürk’ün kendisine verdiği görevi ihmal etmeyecektir" dedi.
Mutlu Kent Süleymanpaşa sahil çay bahçesinde gerçekleştirilen Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı gündem maddelerinin ve önergelerin oylanmasının ardından son buldu.  

MELTEM KAY


Bu haber toplam 628 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1