Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Gürcan ailesinde bakanlık sevinci!

Türkiye’nin başörtülü ilk, Burdur’un da ilk bakanı ve kabinedeki tek kadın bakanı olarak adını yazdıran Prof. Dr. Ayşen Gürcan’ın Burdur’da ikamet eden ağabeyi ve akrabaları büyük sevinç yaşadı. !
Tarih: 29 Ağustos 2015 Cumartesi 12:26
Gürcan ailesinde bakanlık sevinci!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Başbakan Davutoğlu seçim kabinesini açıklarken kardeşinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirildiğini duyunca büyük sevinç yaşadığını dile getiren yakınları, Bakan Ayşen Gürcan’ı tebrik etti. 2 erkek ve 2 kız olmak üzere 4 kardeşten büyük ortanca kardeşi Ayşen Gürcan’ın bakan olarak görevlendirilmesinden dolayı sevincini paylaşan ağabeyi işçi emeklisi Erkan Gürcan, konuşurken duygulandı. Gözleri dolan ağabey Gürcan, “Ayşen’in ağabeyiyim. Başbakan’dan televizyondan duydum ve gurur duydum. Bir Burdurlu olarak gurur duydum” dedi.
Kudüs’te temaslarda bulunan Bakan Ayşen Gürcan’ın gün içinde uçakla Ankara’ya ineceğini söyleyen Gürcan, “Şu anda Kudüs’te, herhalde saat 12’de Ankara’ya inecekmiş. Burdur’a baba evine gelmesi lazımdır” diye konuştu.

“AMCA KIZIMI TEBRİK EDİYORUM”
Amca kızı olan Prof. Dr. Ayşen Gürcan’ı bakanlık görevinden dolayı tebrik eden manav Hasan Gürcan ise, “Amcamın kızı olarak bizde gururlandık. Burdurlu olarak memnun olduk, kendisini tebrik ediyoruz” dedi.
Gürcan ailesinin büyük gurur yaşadığını ifade eden Ayşen Gürcan’ın amcasının oğlu Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Gürcan da, “Ayşen ablamın bu başarısından gurur duyduk. Gece televizyondan haberini aldıktan sonra bir Burdurlu, memleketimizin insanı, aynı zamanda kabinedeki kadın bakan, sevinçliyiz, gururluyuz. Bizim için, Burdur için ve Türkiye için inşallah hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Ayşen Gürcan’la aynı liseden mezun olan okul arkadaşı Burdurlu iş adamı Hüsnü Gümüşay, “Yeni Bakanlar Kurulu’ndaki arkadaşımız Ayşen Gürcan, 1981 Burdur Lisesi mezunudur. Biz 6-TM’deyken o 6/MAT/A’daydı, kendisini tanırız. Burdurumuza, Türkiye’ye hayırlı olsun. İki aylık kısa bir bakanlığı süresince Burdur’dan bir bakan olduğu için memnun oldum. Sınıf arkadaşımızdır, bizimle aynı yıl mezun olduğu için daha da memnun oldum” dedi. 

HAYAL GİRİŞİM 


Bu haber toplam 942 defa okunmuştur.
Etiketler: , , , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1