Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Balık adam deniz altında dünya rekoru kırdı!

“Akvaryum Adam” olarak tanınan Cem Karabay, KKTC'de 72 saat deniz altında kalarak dünya rekoru kırdı.!
Tarih: 20 Temmuz 2015 Pazartesi 14:29
Balık adam deniz altında dünya rekoru kırdı!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Mısırlı dalgıç Walaa Hafez'e ait süresi 51 saat 24 dakika olan rekoru kırmak üzere KKTC’de denize giren Cem Karabay, 72 saat deniz altında kalarak dünya rekoruna imza attı. Rekor sonrası elinde Türk ve KKTC bayrakları ile karaya çıkan Karabay basına yaptığı açıklamada,

‘En uzun süre denizde yaşama dünya rekorunu' 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’na armağan ettiğini açıkladı. Karabay kırdığı rekorda kendisini yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini sunarak, “Bu rekor öyle bir kişinin suyun altında kalmasıyla kırılmıyor, mutlaka onu suyun altında destekleyecek, onun yanında olacak onu hayatta tutacak birilerinin olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kendisini karşılayanların alkışları arasında konuşmasını yapan Cem Karabay, su altındayken de sürekli yanında olan eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’e de teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Rekortmen dalgıç Karabay, plaketini ise Guinness Hakemi Şeyda Subaşı’nın elinden aldı. Tuzlu suyun altında yüzünün şiştiği gözlenen dünya rekortmeni, başta ekibi olmak üzere Merit Otelleri, Dizayn Grup, KKTC Sivil Savunma Ekibi ve Alsancak Belediyesi’ne kendisine sağladıkları desteklerden dolay teşekkür etti.

Suyun altında kaldığı süreçte dudaklarının deforme olduğunu söyleyen Karabay, “Sorun değil bir hafta sonra hiçbir şeyimiz kalmayacak ama bu rekor tarihe adanmış olacak. Özellikle ben bu rekorumu KKTC’nin Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 41’inci yılına armağan ediyorum. KKTC halkına hediyem olsun, inşallah daha güzellerini de yaparız” şeklinde konuştu. Suyun altında yaşadığı en büyük zorluğun uyumak olduğunu aktaran Karabay, dudaklarının deforme olmasından dolayı belli bir süre sonra su içerken ve yemek yerken de zorlandığı kaydetti. 

EMİR ABDURRAHMAN BULUT 


Bu haber toplam 395 defa okunmuştur.
Etiketler: , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1