Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Akıncı, Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker ile görüştü!

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, temaslarda bulunmak üzere geldiği Brüksel’de dün akşam saatlerinde Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüştü.!
Tarih: 1 Temmuz 2015 Çarşamba 10:22
Akıncı, Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker ile görüştü!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 3 günlük ziyaret kapsamında geldiği Belçika’nın başkenti Brüksel’de temaslarına başladı. Akıncı, dün akşam saatlerinde Nerlaymont binasında Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile bir araya geldi. KKTC Cumhurbaşkanı, yaklaşık yarım saat süren görüşmede Kıbrıslı Türkler'in çözüm sonrasına hazırlanmasına yardımcı olması için Kıbrıslı Türkler'le olan ilişkilerin daha da iyileştirilmesini istedi. Akıncı, görüşmenin ardından basına yaptığı açıklamada, görüşmede adada varılacak çözümün sonrasında AB mahkemelerinde delinmesini engellemek için çözüm metninin AB’de birincil hukuk olarak tanınmasının önemini vurguladı.

Akıncı, bugün AB Konseyi Başkanı Donal Tusk, ardından da Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile görüşme gerçekleştirecek. Akıncı, yarın öğle saatlerinde Marshall fonu ile yemekli bir yuvarlak masa toplantısına katılacak. 


Bu haber toplam 319 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1