Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Çiftçilerden traktörlü, biçerdöverli eylem!

KKTC’de çiftçiler arpa fiyatlarının geç açıklanmasını ve beklenenin altında bir fiyatlandırma yapılmasını traktör, biçerdöver, kamyonlarda Başbakanlık binası önünde protesto etti.!
Tarih: 30 Haziran 2015 Salı 18:03
Çiftçilerden traktörlü, biçerdöverli eylem!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

KKTC’de Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği (KTÇB) üyeleri, arpa fiyatlarının geç açıklanmasını ve beklenenin altında bir fiyatlandırma yapılmasını protesto etmek amacıyla Başbakanlık binası önünde bir araya geldi. Eylemleri çerçevesinde ilk olarak Gıda Tarım ve Enerji Bakanlığı’na giden protestocular, daha sonra Meclis önünden geçerek Başbakanlık binasına geldi. Traktör, kamyon ve biçerdöverlerle kente kent merkezine gelen eylemciler, hükümet ve KKTC Tarım Bakanı aleyhine slogan atıp, pankart açtı. Araçların üzerinde “Bakan-tüccar el ele”, “Vatan, hürriyet, ekmek”, “Susma, sıra sana gelecek”, “Köylü milletin efendisidir” ve “Bütünlüklü tarım politikası şart” yazılı pankartlar açarak, hükümetin biran önce sorunlarına çözüm getirilmesini talep etti.

Öte yandan, çiftçilerin araçlarının KKTC Başbakanlık trafik ışıklarının araç trafiğine kapanmasına neden olurken, trafik kontrollü bir şekilde sağlanıyor. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde, Başbakanlık binasının bulunduğu güzergah trafiğe kapatıldı.


Bu haber toplam 351 defa okunmuştur.
Etiketler: , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1