Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Ramazan'da Ağız Ve Diş Sağlığına Dikkat

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’da hizmet veren Diş Hekimi Fırat Erdoğan, Ramazan ayında ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Erdoğan, Ramazan ayında ağız ve diş sağlığı için dişlerin mutlaka fırçalanması ve alkolsüz gargaralarla sahurda ağzın çalkalanması gerektiğini söyled..
Tarih: 24 Haziran 2015 Çarşamba 10:16
Ramazan'da Ağız Ve Diş Sağlığına Dikkat
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’da hizmet veren Diş Hekimi Fırat Erdoğan, Ramazan ayında ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Erdoğan, Ramazan ayında ağız ve diş sağlığı için dişlerin mutlaka fırçalanması ve alkolsüz gargaralarla sahurda ağzın çalkalanması gerektiğini söyledi.
Ramazan ayında uzun süre aç kalındığı için ağızdaki aktif olmayan çürüklerin aktif hala gelerek ağız sağlığına zarar vermesinin yanında ağız kokusuna da neden olabileceğini ifade eden Erdoğan, "Ağız ve diş sağlığı için öncelikle dişlerin mutlaka fırçalanması lazım. Genelde Ramazan’da uzun süreli açlık olduğu için ağızda kuruluk olduğu için aktif olmayan çürükler aktif olabiliyor. Çürükler, daha büyük bir soruna yol açmadan mutlaka hekim kontrolünde tedavi edilmeli. Ağızdaki çürükler ve kuruluk da ağız kokusuna neden olmaktadır. Beslenmelerde de ağız kokusuna neden olabilecek baharatların çok tüketilmesini önermiyorum. Sahurda ve iftarda dişler muhakkak fırçalanmalıdır. Sahurda dişleri fırçaladıktan sonra alkolsüz gargaralarla ağzın çalkalanmasının ağız sağlığı için faydası vardır" dedi.


Bu haber toplam 299 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1