Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Başkan Böcek EXPO 2016'da Çalışmaları İnceledi

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akkuyu Mahallesi’nde 32 bin metrekare alan üzerine inşası devam eden “Expo 2016 Antalya Parkı Projesi”nin çalışmalarını yerinde inceledi.
Tarih: 17 Haziran 2015 Çarşamba 11:51
Başkan Böcek EXPO 2016'da Çalışmaları İnceledi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akkuyu Mahallesi’nde 32 bin metrekare alan üzerine inşası devam eden “Expo 2016 Antalya Parkı Projesi”nin çalışmalarını yerinde inceledi.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akkuyu Mahallesi’nde 32 bin metrekare alan üzerinde inşası devam eden Expo 2016 Antalya Parkı’nın çalışmalarını ilgili başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte yerinde inceledi. Pınarbaşı, Toros, Siteler ve Akkuyu mahallelerine Expo 2016 Antalya Parkı Projesi ile yeni bir cazibe alanı kazandırmış olacaklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, “32 bin metrekare alan üzerine planladığımız proje içersinde bitki tüneli, 400 metre uzunluğunda ve 2 bin metrekare alana sahip dere formunda havuz, süz havuzları, suni çim kızak pisti, kafeteryalar, atölyeler, fitness, temalı çocuk oyun alanları, macera parkuru, gösteri alanı ve Expo Okulu gibi pek çok doğayla bütünleşik unsuru bir araya getiriyoruz” dedi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda projeyi tamamlamayıp hizmete açmayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Muhittin Böcek, küresel ölçekte büyük önem taşıyan ve kente ekonomik ve ticari katma değer sağlayacak olan Expo 2016 Antalya Parkı Projesi ile amaçlarının 7’den 77’ye herkes için yaşam alanı oluşturmak olduğunu söyledi.
15 KULEDEN OLUŞAN MACERA PARKURU
Başkan Böcek, proje içersinde yer alan 15 kulenin bulunduğu macera parkuruyla da gençlerin, eğlence ve sporu bir arada bulabileceklerini kaydetti. Birbirlerine ip, asma köprü ve filelerle bağlı macera parkuruyla özellikle öğrencilerin rekabet edebilme, cesaret ve özgüvenlerini geliştirmeyi amaçladıklarını dile getiren Başkan Muhittin Böcek, bununla birlikte risk alabilme ve takım halinde çalışabilme gibi yetenekler de kazandırmak istediklerini söyledi.
DERE FORMUNDA HAVUZ
32 bin metrekare alan üzerine inşa edilen parkın içerisinde dere formunda havuz bulunduğu, mevcutta kurumuş olan derenin park içindeki 400 metrelik kısmı yapay dere formunda havuza dönüştürüleceği belirtildi. Expo Doğa Okulu ile de çocukların doğayı yaşayarak keşfetmelerinin sağlanacağı, bu bölümde bitki tünelleri, hobi bahçeleri, seramik ve çeşitli el sanatlarının da icra edilebileceği atölyelerin yanı sıra 100 kişilik çok amaçlı salon ve fuaye alanı yer alacağı ifade edildi.


Bu haber toplam 384 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1