Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Mültecilerin denetim altına alınması şart!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanvekili ve Mersin şoförler Odası Başkanı Veysel Sarı, "Suriyeli mülteciler ülke genelinde olduğu gibi Mersin’de de başıboş ve durdurulamaz bir haldeler. Acilen Suriyeli mültecilerin denetim altına alınması şart. Artık yaşanan gasp ve cinayetl..
Tarih: 15 Haziran 2015 Pazartesi 03:10
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Mültecilerin denetim altına alınması şart!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Mersin’de geçen hafta yaşanan Suriyeli gaspçı dehşeti ile ilgili yazılı açıklama yapan TŞOF Başkanvekili Sarı, “Suriyeli mültecilerin ülke genelinde olduğu gibi Mersin’de de başıboş ve durdurulamaz bir haldeler. Acilen Suriyeli mültecilerin denetim altına alınması şart. Artık yaşanan gasp ve cinayetlerden dolayı taksici esnaf başta olmak üzere birçok meslek dalında gece işe çıkılmamaktadır. Çünkü Suriyeliler sebebiyle esnafımızın can güvenliği yoktur. En son geçen hafta Suriyeli oldukları belirlenen iki kişi, Mersin’de bindikleri taksi şoförü Ali Koç’un parasını gasp ettikten sonra gırtlağını keserek kaçtılar” diye konuştu.

“SURİYELİLER KONTROL EDİLEMİYOR”

Olayın başta şoför esnafı olmak üzere birçok meslek dalında esnaf ve sanatkârı endişelendirdiğini ve gece işe çıkmanın artık büyük risk taşıdığının altını çizen Veysel Sarı, şöyle konuştu: “7 yıllık taksici olan evli ve üç çocuk babası 56 yaşındaki üyemiz Ali Koç’un geçen hafta gece yarısı aracına binen iki Suriyeli, parasını gasp edip boğazını kesip kaçtılar. Olay, Mersin’de, taksiciler, esnaf ve zanaatkâr arasında tepki ve endişeye neden oldu. Uzun zamandır meydana gelmediğine sevindiğimiz gasp olaylarının Mersin’de tekrar olmasından endişe duyuyorum. Suriyeliler Mersin başta olmak üzere birçok ilimizde korsan taksicilik yaparak esnafımızın ekmeğine göz dikiyor. Bu olumsuzlukların zaman kaybedilmeden önüne geçilmesi için Mersin valiliği ve emniyet müdürlüğüne yazılı dilekçe vererek bu olayların önüne geçilmesini istedik. Şimdi alınacak tedbirleri bekliyoruz.”  


Bu haber toplam 359 defa okunmuştur.
Etiketler: , , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1