Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Davutoğlu 'Birinci parti olamazsak istifa ederim'!

Kayseri mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, birinci parti olamazlarsa görevi bırakacağını söyledi. !
Tarih: 29 Mayıs 2015 Cuma 20:13
Davutoğlu 'Birinci parti olamazsak istifa ederim'!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

aşbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitinge gelmeden önce, arama noktalarından geçen vatandaşlara, yağmurdan etkilenmemeleri için yağmurluk dağıtıldı. Van’daki mitingden sonra hava yolu ile Kayseri’ye eşi Sare Davutoğlu ile gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmasında, “Siyasete girenin niyeti zirveye gitmek ve birinci parti olmaktır. Birinci parti olmak istemeyen biri siyasete niye girsin? Birinci parti olmazsanız istifa edecek misiniz? Diyorum hepsi cevap vermekten kaçıyorlar. Birinci parti olmazsak ben görevi bir başka arkadaşıma devrederim diyorum. Onlar diyemiyorlar. Onlar küçük oyunlar oynarlar kendi dar sahalarında. Biri yüzde 25’e biri, yüzde 13’e razı, diğerinin niyeti de barajı aşıp Türkiye’yi kaosa götürmek istiyor.Bahçeli gelmiş burada milliyetçilikten bahsetmiş. Onun gibi şeref dosyası açmayız, şeref dosyası açarsak şeref bu al bayrağı Türkiye’nin her yerinde dalgalandırmaktır. Ona başbakanlığı teklif ettiler. Hükümet kurmaya cesaret edemedi. Gitti DSP’nin arkasına takıldı. İddiasını ortaya koysun herkes.

Kayserili bir çocuğa limon tezgahı verseniz Türkiye’nin en büyük gıda üreticisi olmayı hedefler. Onun için bunlar Kayserilinin zirve aşkını bilmezler. Hep kendi koltuklarını düşünürler.

CHP’ye soruyorsun ‘İktidar olmaya niyetin var mı?’ yok diyor. Niyetleri zirveye oynayan AK Parti’yi zirveden indirmek. Biz yola çıktığımız zaman Kayserili gibi hep büyük düşünürüz. Azmimizi önümüze koyarız.
Sadık Bey, Taner Bey ve Mustafa Bey çıktı, 3 dönemi bitirdiler. Herhangi bir kırıklık yok. İşte meydandalar, hepimiz meydandayız. 3 seçim kazanmış AK Parti kadroları ayrılmayı biliyor, 12 seçim kaybetmiş Bahçeli bırakmayı bilmiyor. Milletle buluşmaya niyetleri yok.

Şu ana kadar bu benim 70. Vilayetim. 7 Haziran’a kadar 81 vilayete de gideceğim. Halkçılyık taslayan Kılıçdaroğlu hep aynı gölgelerde dolaşıyor. Milli birlikten bahseden Sayın Bahçeli bütün Türkiye’yi dolaşamadı. HDP zaten zihinlerinde ayrımcı, HDP her yere gidebiliyor mu? Yağmur da olsa Kayseri meydana çıktığı zaman meydanı terk etmez. Türkiye’yi 81 vilayeti kucaklayan tek parti AK Partidir" dedi
Kılıçdaroğlu, Siirt’ten Tunceli’ye geçerken, Elif, Merve, Yeter isimli kızların HDP binasının önünden geçerken barbar, zorba birkaç adam tarafından darp edildiğini hatırlatarak, "Ama şimdi herkese yiğit bacılarımız, Elifimiz, Mervemiz, Yeterimiz al bayrağı dalgalandırıyor. Faili bulunacak, hesabı sorulacak. Kim al bayrağı dalgalandırdığı için saldırıya uğrarsa hesabını soracağız. Biraz önce haber geldi, kızlarımıza saldıran fail yakalandı" dedi.

Mavi Marmara cinayetinin de iki yıl sonra yıl dönümü olduğunu belirten Davutoğlu, "Furkan’ı da rahmetle anıyorum. Onlar görevde olsaydı Furkan’ın katillerinden tank alırdı. Türkiye’nin ilk milli bölgesel uçağını yapıyoruz. Anlaşmasını yaptık.Milliyetçilik, Cumhuriyetçilik lafta olmaz, çalışarak olur.
Bizim mega projeleri görünce Kılıçdaroğlu’da heveslenmiş. Merdivene tersinden binen bir adam. Nasrettin hocalık güzel fıkralara konu olabilir. Türkiye Merkez ülke diye bir proje üretmiş. Biz bunun 15 yıl önce kitabın yazdık. 12 yıldır merkez ülke Türkiye’yi inşa ediyoruz.

O bunları kitap okumadığı için takip etmediği için 2035 yılında yapacakmış. ‘Kudüs Yahudilerin’dir’ diyen eşbaşkana inat Yüksekova’daki hava alanının adını Selahaddin Eyyubi koyduk. Biz insan onuru için yürüyoruz, onlar kendi tarihlerine ihanet ediyorlar. CHP ezanı Türkçe okutarak güya ulusçuluk yapmıştı. Al CHP’yi vur HDP’ye, bu eş başkan da ‘Allah Kürtçe bilmiyor mu’ diye soruyor. Sen ne Türkçe, ne Kürtçe ne de bu milletin imanını bilirsin. MHP’nin bir genel başkan yardımcısı diyor ki ‘HDP’nin barajı geçmesi bizim işimize yarar’ diyor. İş birliği ortaya çıkıyor. Biz Hakkari’de Şırnak’ta, Siirt’te kahraman AK Partililer zorbalar tarafından dövülürken MHP ‘Haklı’ diyor. Yola çıkmak yürek ister. Biz bir kez yola çıktık mı baş veririz ama al bayrağı vermeyiz. Türkiye’nin her yerinde 78 milyonu kardeş yapmaya çıktık. Bizi bölmek isteyenler hangi tuzağı kurarsa kursun dimdik duracağız. Bize karşı bir şer cephesi kurdular ve koalisyon hesabı yapıyorlar. Altı yanlıştan bir doğru çıkar mı? Papa ve bazı ülkelerin devlet başkanları ‘Türkler soy kırım yaptı’ dedi. Bir çok batılı basın yayın organları da bunlara destek için yayın yapıyor. Uluslar arası medya kuruluşları Türkiye’yi kaosa sokmak için yayın yapıyorlar. Cici çocuk oyununa giren Demirtaş, Şırnak’ta uzun namlulu silahlarla başka bir partili adamları taradılar ve iki kişi öldü. Başka partilere saldırırsınız, nerede bir kınama gördünüz mü? Hepsi iş birlikçi. MHP’den, CHP’den, imza atmaya çok meraklı aydınlar ‘Seçime gidiyorsan silahla ne işiniz var?’ diye sorabiliyorlar mı? Terörün gölgesinde millete baskı yapmaya çalışan, demokrasiyi kirletmeye çalışanlara niye ses çıkarmıyorlar. Çünkü o yolla AK Parti’yi durdurmak istiyorlar. Biz başkasının barajına bakmayız, biz milletin gönlüne bakarız" dedi.


Bu haber toplam 428 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1