Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

YDÜ Hemşirelik Bölümüne sınavsız 50 tam burslu öğrenci alınacak

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Hemşirelik Bölümüne 2016-2017 akademik yılına sınavsız 50 tam burslu öğrenci başvuru ile alınacak.
Tarih: 13 Haziran 2016 Pazartesi 13:31
YDÜ Hemşirelik Bölümüne sınavsız 50 tam burslu öğrenci alınacak
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ülkedeki hemşire açığını gidermek için KKTC liselerinden mezun olan öğrencilerin başvuru yapabileceği, yapılacak değerlendirme sonucunda da 50 öğrenciye tam burs verileceği belirtildi. Öğrencilerin lise mezuniyet notları ve yapılacak mülakat neticesinde öğrenciler belirlenen burslu kontenjanlara yerleştirilecekler.

“HEMŞİRELİK  KKTC’DE SON DERECE GEÇERLİ VE ARANAN BİR MESLEK”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Yücecan, Hemşirelik bölümünün özellikle  KKTC’de son derece geçerli ve aranan bir meslek olduğuna vurgu yaparak; “Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerinden olan Hemşirelik bölümünde tüm öğrencilerimize özellikle uygulamalı eğitim sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. KKTC’de sürekli gelişen sağlık sektörü ve özellikle de büyük bir atılım yapılacağına inandığım sağlık turizmi ile Hemşirelik mesleğine olan ihtiyaç her geçen gün daha da artmaktadır. Hemşirelik bölümüne başvuru yapmak isteyen öğrencilere 50 tane tam burs kontenjanı sunan yönetimimiz de, burada sağlık sektörünün gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Özellikle kalifiye elemanın son derece değerli olduğu günümüzde, öğrencilerimiz Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde uygulamalı eğitimler ile mezun olduklarında sağlık sektörüne deneyimli bir şekilde atılıyorlar. Bu da hem kendileri için hem de sağlık sektörü için büyük bir katkı oluyor” dedi.

SON BAŞVURU TARİHİ 30 HAZİRAN 2016

Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü tam burs kontenjanına son başvuru tarihi 30 Haziran. KKTC liselerinden mezun olan öğrenciler lise mezuniyet diplomaları ile Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına başvurularını yapabilirler. Başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgi Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığından veya 223 64 64 numaralı telefondan (dahili 211-215-377) veya www.neu.edu.tr adresinden alınabilir. 


Bu haber toplam 535 defa okunmuştur.
Etiketler: ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1