Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı Cumartesi yapılacak

Yakın Doğu üniversitesi 2016-2017 öğretim yılı “Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı ” 4 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Yakın Doğu Üniversitesi kampusünde tek oturum halinde gerçekleştirilecek.
Tarih: 4 Haziran 2016 Cumartesi 01:07
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı Cumartesi yapılacak
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, KKTC liselerinden mezun veya bu yıl mezun olacak olan KKTC vatandaşı öğrenciler Öğrenci Yerleştirme ve Burs sıralama sınavında Yakın Doğu Üniversitesinde bulunan 16 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 3 meslek yüksekokulunda bulunan 160 lisans ve ön lisans programını öğrenciler tercih etme ve yerleştirme hakkına sahip olacaklardır. Sınava katılacak olan öğrencilerin en geç 3 Haziran 2016 tarihine kadar Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü Kayıt-Kabul merkezinde sınav kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Sınava katılacak adaylar Yakın Doğu Üniversitesi bölümlerinden üç bölüm tercihi yapabileceklerdir. Sınav sonucuna göre öğrenciler tercih yaptıkları bölümlerinden birine sınav sonucuna göre yerleştirileceklerdir.

MESLEK LİSESİ ÇIKIŞLILARIN SINAVSIZ GEÇİŞ HAKKI VAR

Kolejlerden mezun olan veya olacak olan öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi’nin tüm bölümlerine belirlenen kontenjanlar çerçevesinde GCE A’Level, GCE AS Level, IGCSE-GCSE O’Level, SAT, ACT, sınav sonuç belgeleri ile de kayıt hakkı elde edebileceklerdir.
Ticaret Lisesi, Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi çıkışlı öğrenciler Yakın Doğu Üniversitesi ön lisans ve ilgili lisans programlarına sınavsız geçiş hakkına sahiptirler. İlgili adayların ön kayıt işlemlerini 4 Haziran 2016 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.
Sınav başvurusu için KKTC kimlik kartı fotokopisi, 1 adet vesikalık resim, 50 TL sınav harcı ile Öğrenci İşleri Kayıt-Kabul Müdürlüğüne başvurmaları veya Liselerde kurulacak olan kayıt stantlarında kayıtlarını yapabilirler. Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na başvuracak adaylar 2236464 no’lu (dahili:215-403-377) no’lu telefondan veya www.neu.edu.tr ile www.girne.edu.tr web sitelerinden detaylı bilgi alabilirler.
 


Bu haber toplam 706 defa okunmuştur.
Etiketler: ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1