Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Vodafone’un 4.5G uyumlu Servis Takip Sistemi hayata geçti

Vodafone, ailelerin çocukları için en çok endişelendiği konulardan biri olan okul servis araçlarına yönelik 4.5G uyumlu Servis Takip Sistemi’ni hayata geçirdi.
Tarih: 10 Haziran 2016 Cuma 22:43
Vodafone’un 4.5G uyumlu Servis Takip Sistemi hayata geçti
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Türkiye’de ilk kez Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) okullarında uygulamaya konan pilot proje kapsamında veliler, cepten canlı yayın ile servis görevlilerinin çocuklara olan davranışlarından, servislerin hangi konumda olduklarına, emniyet kemerinin takılıp takılmadığından aracın hızına kadar tüm detayları takip edebilecek.

Vodafone, ailelerin çocukları için en çok endişelendiği konulardan biri olan okul servis araçlarına yönelik 4.5G uyumlu Servis Takip Sistemi’ni hayata geçirdi. Şirket, Gaziantep’in en köklü eğitim kurumlarından Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) ile birlikte Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği pilot projeyle veliler ve okul yönetimi, servislerdeki çocukları diledikleri her an takip ve kontrol etme imkanına sahip oldu. Veliler, mobil cihazlarından 4.5G hızıyla eriştikleri yüksek kalitedeki canlı yayın sayesinde nerede olursa olsunlar, servis görevlilerinin davranışlarını ve çocuklarının güvenli bir şekilde okula ve eve ulaşıp ulaşmadıklarını takip edebiliyor. Bununla sınırlı kalmayan sistem, ailelerin çocukların emniyet kemeri takıp takmadıkları, servislerin konumu gibi diğer detaylara da hakim olmasını sağlıyor. Servis araçlarının bulundukları noktayı da rahatlıkla takip edebilen sistem, aracın öğrenciyi alacağı veya bırakacağı konuma yaklaşmadan önce velilerin cep telefonlarına uyarı niteliğinde bir mesaj iletiyor.

PROJE, TÜRKİYE GENELİNE YAYILACAK
Ailelerin en çok endişelendikleri konulardan biri olan okul servislerinin artık rahatlıkla takip edilebildiğini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “4.5G Uyumlu Vodafone Servis Takip Sistemi ile Türkiye’de yeni bir dönemi başlatmak için düğmeye basıyoruz. Gaziantep’te uyguladığımız pilot proje, 4.5G teknolojisinin faydalarını Türkiye’deki tüm eğitim kurumlarıyla buluşturacak bir süreci başlatıyor. Anne ve babaların endişelerini mobil teknolojilerin gücüyle gidereceğiz” dedi.

Sistem sayesinde aileler ve okul yönetimleri, öğrenciler evlerine ya da okullarına ulaşana kadar her detayı canlı yayınla takip edebildiklerini belirten Aksoy, “Sabah servise binen çocukların kendilerini güvende hissetmeleri ve servis şoförlerinden kaynaklanabilecek sorunlarla karsılaşmamaları ciddi öneme sahip. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen bir araştırmaya göre velilerin yüzde 49.8’i, öğrencilerin ise yüzde 42,1’i servislerin okul güvenliğinde önemli etken olduğunu düşünüyor. Yine Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma projesi olan 'Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı' (PISA) testinde Finlandiya’nın sonuçlarının OECD ülkelerinin ortalamasından yüksek olmasının nedenleri araştırıldığında 4 ana nedenden birinin 'öğrencilerin kendilerini güvende hissetmeleri olduğu' görülmüş” diye konuştu.

Dijitalleşmenin kendilerine sunduğu olanaklar bununla da sınırlı kalmadığını vurgulayan Aksoy, “Vodafone olarak, servis araçlarının tek merkezden ve tek ekrandan kontrol edilmesini sağlıyoruz. Böylelikle, kurum ve işletmelere etkin sürücü performansı takibi ile yönetim kolaylığı da sunuyoruz. Vodafone Yarına Hazırım Platformu ile Türkiye’deki tüm kurumların dijitalleşme endeksini çıkarabiliyoruz. Kurumların dijitalleşmelerini artıracak tüm çözümlerimiz finansal kârlılıklarına da olumlu katkı sağlıyor. Servis araçlarının daha etkin kontrol edilmesini sağlayan 4.5G Uyumlu Servis Takip Sistemi gecikmeleri azaltıyor, ciddi oranlarda tasarruf yapılmasına imkan tanıyor. İlk kez Gaziantep’te uygulamaya koyduğumuz bu projeyi, Türkiye geneline yaymayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamada proje kapsamında, öncelikle Vodafone Yarına Hazırım Ekibi tarafından 2 bine yakın öğrencisi ve modern eğitim kampüsüyle 52 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Gaziantep Kolej Vakfı’nın dijitalleşme endeksi çıkarıldı. Sonrasında kurumun ihtiyaçları tespit edilerek, gerekli öneriler sunuldu. Servislerde yaşanan sıkıntıları azaltmayı hedefleyerek işe koyulan ekip, servislerin ve öğrencilerin güvenliğini sağlayan, ailelerin ve okul yönetiminin de takip edebildiği 4.5G uyumlu Vodafone Servis Takip Sistemi’ni hayata geçirdi. Yapılan çalışmalar sonrasında servis araçlarının tam güvenliği sağlanırken, araç gecikmeleri yüzde 20 oranında azaltıldı. 4.5G uyumlu Vodafone Servis Takip Sistemi hakkında bilgilendirilen velilerin servislerdeki çocuklarını takip edebilmeleri sağlandı. Cep telefonlarına indirilen ücretsiz uygulama ile okul servis araçlarını takip eden veliler, Vodafone Süpernet 4.5G kalitesi ile yüksek çözünürlükte gerçekleşen canlı yayınla servisleri izleyebilir hale geldi. Ayrıca, Vodafone Yarına Hazırım Ekibi’nin çalışmaları ile Gaziantep Kolej Vakfı’nın yüzde 45 olan dijitalleşme endeksi de yüzde 90’a yükseltildi. 


Bu haber toplam 469 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1