Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Ukrayna: 'Japonya'daki gemide 2 vatandaşımızda daha virüs saptandı'

Ukraynalı yetkili makamlar, Japonya’da karantina altında bulunan gemide 2 Ukrayna vatandaşında daha korona virüsü saptandığı açıklandı.
Tarih: 27 Şubat 2020 Perşembe 23:36
Ukrayna: 'Japonya'daki gemide 2 vatandaşımızda daha virüs saptandı'
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Daire Başkanı Sergey Pogoreltsev yaptığı açıklamada, Japonya'da bir süredir karantina altında tutulan Diamond Princess gemisinde bulunan 25 Ukrayna vatandaşından 2'sinin daha virüs kaptığı ifade etti. Ukrayna basınına konuşan Pogoreltsev, “27 Şubat itibariyle, Japonya‘daki karantina altında tutulan gemideki vatandaşlarımızdan 2'si daha korona virüsünü kapmıştır ve virüs kapan vatandaşlarımızın sayısı 4'e çıkmıştır” ifadelerini kullandı.
Ukraynalı yetkili makamlarca daha önce yapılan açıklamada, “Diamond Princess gemisinde bulunan 25 vatandaşımızdan 24'ü, Ukrayna'ya tahliye edilme teklifini kendi rızalarıyla reddetmişlerdir” ifadeleri kullanılmıştı. Daha önce Çin'den tahliye edilen 80'e yakın kişinin Ukrayna'ya gelmesinden sonra halk ayaklanmış ve virüs bulaşması korkusuyla tahliye edilen vatandaşları kendi bölgelerinde istememişlerdi. Bunun üzerine polisle çatışmış ve tahliye otobüslerini taşlamışlardı. Japonya'daki vatandaşların bu nedenle tahliye istemedikleri tahmin ediliyor.
Bekir Keskin

Bu haber toplam 3004 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1