Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Türkan Sedefoğlu Doğum Gününde Öğrenciler Tarafından Renkli Bir Gösteriyle Anıldı

Tarih: 9 Nisan 2017 Pazar 12:14
Türkan Sedefoğlu Doğum Gününde Öğrenciler Tarafından Renkli Bir Gösteriyle Anıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tüm malvarlığını eğitime bağışlayan Türkan Sedefoğlu’nun anısına, adını taşıyan okulun öğrencileri renkli bir gösteri düzenledi.

Türkan Sedefoğlu’nun doğum günü anısına düzenlenen etkinlikte; en sevdikleri kitap kahramanlarının atıklardan tasarladıkları kostümleriyle mini bir defileyle sergileyen öğrenciler, yine kitap temasıyla hazırladıkları şiir, kompozisyon, resim ve afişlerle de yeteneklerini ortaya koydu.

Hayallerini takip ederek Türkiye’de radyo reklamcılığının kurucuları arasında yer alan TEV bağışçısı merhume Türkan Sedefoğlu’nun doğum günü anısına Türk Eğitim Vakfı Türkan Sedefoğlu İlköğretim Okulu’nda anma programı düzenlendi.

Sedefoğlu’nun izinden giden öğrenciler, hayallerindeki süper kahraman kostümlerini atıklardan tasarlayarak mini bir defileye imza attı. Ayrıca öğrenciler kitap temasıyla hazırladıkları şiir, kompozisyon, resim ve afişlerle yeteneklerini katılımcılarla paylaştılar. Anma programına TEV Genel Müdürü Yıldız Günay’ın yanı sıra Sedefoğlu’nun yasal varisleri Sevgi Tanyolu ve çok sayıda seveni katıldı.

TEV Genel Müdürü Yıldız Günay törende yaptığı konuşmada “Bahar ayları yaratıcılığın başladığı aylar. Böyle bir zamanda hayallerinin peşinden giden Türkan Sedefoğlu ile ruhlarımız birleşiyor. Öğrencilerimiz de burada hayallerinin ürünlerini bizlere sunuyor.

Türkan Sedefoğlu fonundan bugüne kadar 13 binden fazla öğrenciye burs verildi, 300’ün üzerinde öğrenci burslu bir şekilde üniversite öğrenimlerine devam ediyor. Bu rakam nesiller boyu 100 binlere ulaşacak. Çağdaş Türkiye için Türkan Sedefoğlu fonundan eğitime desteğe devam edeceğiz.

Umuyoruz, onun bıraktığı yolda, onun imkânlarıyla Atatürkçü ve çağdaş nesiller yetişmeye devam etsin.”
Anma töreni kapsamında şiir, kompozisyon, resim, afiş ve kostüm kategorilerinde çocukların yaptıkları eserler değerlendirilerek her kategoride dereceye giren her sınıftan üç öğrenciye tablet, dizüstü bilgisayar ve fotoğraf makinesi gibi çeşitli ödüller takdim edildi.

1929 yılında dünyaya gelen Türkan Sedefoğlu, 23 Ocak 1991’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Sedefoğlu, vasiyetiyle menkul ve gayrimenkullerini TEV’e bağışladı.

Türkan Sedefoğlu’nun fonundan bugüne kadar 13.365 burs desteği verilirken; Üsküdar Türkan Sedefoğlu İlköğretim Okulu ve üstün yetenekli çocukların eğitim gördüğü TEVİTÖL’de kız öğrenci yatakhanesi yapıldı.

Bu haber toplam 1499 defa okunmuştur.
Etiketler:
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1