Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Terör destekçisi belediyeye kayyum

Terör örgütüne destek veren, teröristleri maaşa bağlayan HDP'li belediyelerde başkanın yerine kayyum atanacak.
Tarih: 22 Mart 2016 Salı 15:58
Terör destekçisi belediyeye kayyum
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Terör örgütüne destek veren, teröristleri maaşa bağlayan HDP'li belediyelerde başkanın yerine kayyum atanacak.
 
İçişleri Bakanlığı'nın, terör örgütlerini ve teröristleri destekleyen, şirketleri üzerinden finansman sağlayan HDP'li belediyelere yönelik soruşturması sürüyor.
 
Son dönemde çok sayıda belediye başkanı, meclis üyesi görevden alınırken hizmet alamayan vatandaşlardan Ankara'ya şikâyet yağıyor. Bunun önüne geçebilmek için iki önemli düzenleme yapılacak.
 
Büyükşehir Belediye Yasası'nda değişiklik yapılarak vatandaşa hizmet götürmeyen belediyelerin ödeneği kesilecek, terörü, teröristi finanse eden belediye başkanları hakkında yargı süreci işlerken, merkezden kayyum gönderilecek.
 
Yerel seçimlerde 3 büyükşehirin, 100'e yakın belediyeyi HDP'nin terör örgütüne verdiği desteğin de önüne geçilmiş olacak. Hem iş makinelerini terör örgütüne kullandıran hem de acil yardım araçlarının kullanımını engelleyen belediyelere yönelik cezalar ağırlaştırılacak.
 
Teröre açık destek veren belediye yöneticileri hakkında özel bir mevzuat hazırlanması da seçenekler arasında bulunuyor. Yapılan çalışma önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulacak.
 
KANDİL KOMİSERLERİ 
 
İstihbarat ve Emniyet raporlarına göre HDP'li belediyeleri "KCK komiserleri" yönetiyor. Belediyelerin kurduğu ve örgüte yakın isimlerin işlettiği bazı sosyal merkezlerde örgüte militan kazandırılıyor. Belediyelerin kaynak sağladığı köy ve mahalle komiteleri, halk meclisleri örgüt adına çalışıyor.
 
Öte yandan bölücü örgüt yandaşları İtalya'nın Milano kentini birbirine kattı. Geçen cuma ve pazar günleri ulaşımla ilgili protesto yürüyüşünü kendi eylemine alet eden PKK yandaşları, Türk Başkonsolosluğu'na fiziki tacizde bulundu.

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1