Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

STK’lar terörü kınadı

Tekirdağ’da, Sivil Toplum Kuruluşları(STK), Ankara’da yaşanan terör olayını kınamak için beyaz balon bırakıp, güvercin uçurarak oturma eylemi yaptı.
Tarih: 13 Ekim 2015 Salı 13:53
STK’lar terörü kınadı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi Köprübaşı mevkiinde toplanan Sivil Toplum Temsilcileri ve üyeleri Ankara’daki patlamada hayatının kaybedenler için saygı duruşunda bulunarak barış için beyaz balon bırakıp, güvercin uçurdu. 

STK’lar adına basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamil Sarı artık yaşanan ölümlerin sona ermesini istediklerini canların yanmamasını istediklerinin ifade ederek, “Ankara’ya Türkiye’nin dört bir yanından insanlar bizimde içinde olduğumuz guruplar barış severler Sıhhiye meydanında bir miting gerçekleştirecekti. Mitingin başlayacağı sırada miting alanında bomba patlatıldı. Bu barışa yapılan bir saldırıdır, katliamdır kınıyoruz. Bütün sorumluların eksikliği olan herkesi kendi vicdanına bırakıyoruz. Bu artık son olsun savaşlar bitsin. Kimse ölmesin bunu daha öncede dedik şimdide diyoruz bundan sonrada hep diyeceğiz. Askerimiz, polisimiz, öğretmenlerimiz, çocuklarımız bu savaşlarda canını verdi artık son bulsun” dedi.
Basın açıklamasının ardından gurup 5 dakika oturma eylemi yaparken Tekirdağ Barosu avukatları’da guruba destek olmak için cüppeleriyle alana gelerek oturma eylemine katıldı.  


Bu haber toplam 551 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1