Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Soylu, taşeron işçiler düzenlemesinde son durumu açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, taşeron işçilerle ilgili düzenlemeye yönelik, 'Pazartesine kadar gerekli değerlendirmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır' dedi.
Tarih: 17 Mart 2016 Perşembe 16:23
Soylu, taşeron işçiler düzenlemesinde son durumu açıkladı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, ILO ve İŞKUR’un düzenlediği “Kadın İstihdamı Kısa Belgesel Film Yarışması” ödül törenine katıldı. Ödül töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, taşeron işçilerle ilgili düzenlemeye yönelik olarak şunları söyledi:

“Pazartesine kadar gerekli değerlendirmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır. Özellikle kamuoyunda bizim 1 Kasım seçim öncesinde partimizin milletimizle paylaşmış olduğu alt işverenler ile ilgili bu asıl işçiler ve yardımcı işçiler ile ilgili yaptığımız değerlendirmelerden sonra bir takım alt işverenlerin bu konuyla ilgili asıl işçilik veya yardımcı işçilik konusunda kendi yanlarında çalışanlarda özellikle bir takım kayırmalar yaptığı Bakanlığımıza gelmektedir. Yani bu çalışanlardan hangisinin kadroya girip girmeyeceği veya bu tip bir değerlendirme hükümet tarafından ortaya konulduğunda fırsat ve imkan tanınması hususunda bazı alt işverenlerin bu tip yaklaşımlar içerisinde bulunduğu tarafımıza sürekli söylenmektedir. Alt işverenlerin yanında çalışanların değiştirildiği, buna ait yeni imkanlar ve yeni zeminler hazırlandığı konusunda özellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bu tip ihbar ve değerlendirmeler gelmektedir. Bu konuda hakkaniyet ve adalet içinde davranılacağını ve bu konuya tevessül edenler ile ilgili de doğal olarak Çalışma Bakanlığı’nın bu konuya yönelik çaresiz kalmayacağını ifade etmek istiyorum.”


Bu haber toplam 326 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1