Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Sopayla döverek öldüren iki kişiye 50 yıl hapis cezası

Kayseri'de aralarında husumet bulunan 49 yaşındaki kamyon şoförü O.A.'yı sopalarla döverek öldürmekten yargılanan iki zanlıya toplam 50 yıl hapis cezası verildi
Tarih: 11 Mart 2016 Cuma 12:48
Sopayla döverek öldüren iki kişiye 50 yıl hapis cezası
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanıklar 31 yaşındaki Ş.B. Sincan F Tipi Cezaevi'nden, 28 yaşındaki M.S. ise Nevşehir Kapalı Cezaevi'nden, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır bulunurken, öldürülen O. A.'nın şikayetçi kardeşleri Ş.A. ve N. A. ve avukatlar duruşmada hazır bulundu.

SUÇU BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE ATTILAR
Cinayet sanıklarından Ş.B., "Olay yerinde ölümcül hiçbir şey olmadı. M.S. ve arkadaşları planlayıp, ben olay yerinden ayrıldıktan sonra yeniden gelerek, adamı öldürdüler. Biz olay yerinden ayrılırken, O. A. arkamızdan bağırıyordu, ölümcül darbe olmadı. Ben o adama bir fiske bile vurmadım. Olayın gerçek yüzünü, gerçek suçluyu gizliyorlar" diye konuştu. Diğer sanık M.S. ise "Ben gözümle gördüm. O. A.'yı Ş.B. öldürdü. Olayla hiçbir bağım yok. Cinayeti Ş.B. planladı" dedi.

SAVCILIK 'KASTEN ÖLDÜRME'DEN CEZA İSTEDİ
Cumhuriyet Savcısı mütalaasını yine tekrar ederek, her ne kadar 'tasarlayarak adam öldürme'den dava açılmışsa da sanıkların cinayeti planlı işlemediklerini, 'kasten adam öldürme' suçunu işlediklerini ve bu suçtan cezalandırılmalarını talep etti.
Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu her iki sanığa 'kasten adam öldürme' suçundan 25'er yıl hapis cezası verdi. 

ŞEREF KAHRAMAN
 


Bu haber toplam 295 defa okunmuştur.
Etiketler: , , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1