Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Sincik'te 2 yerleşim biriminde karantina kaldırıldı

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde korona virüs (Covid-19) nedeniyle karantina altına alınan bir mahalle ve bir köyde karantina kaldırılırken, bir köyde karantina devam ediyor.
Tarih: 30 Nisan 2020 Perşembe 14:30
Sincik'te 2 yerleşim biriminde karantina kaldırıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sincik ilçesinde Karaman Mahallesi ve Çat köyünde 14 günlük karantina sona erdi. Aynı dönemde karantina altına alınan Söğütbahçe köyünde ise karantina süresinin uzatılmasını karar verildi.
Sincik Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemizin Karaman Mahallesi ile Çat köyünde uygulanan karantina tedbirinin yeni bir vakaya rastlanılmaması nedeniyle kaldırılmasına karar verilmiştir. Söğütlübahçe köyünde ise yeni vakalar tespit edildiğinden ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulaması uzatılmıştır.
Bu süreçte hastalıkla mücadelede elde edilen kazanımları korumak amacıyla; vatandaşlarımızın yaşamsal kolaylıklarını sağlayan, aynı zamanda da sosyal izolasyon sürecinin tüm gereklerini bünyesinde barındıran tedbirleri içeren koruyucu izolasyon tedbirine devam edilecektir. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın sosyal mesafeye, kişisel hijyene ve sağlık kuruluşlarımızın tavsiyelerine azami şekilde uymaları önem arz etmektedir. Karantina sürecinde, kamu kurumlarına yardımlarını ve işbirliğini esirgemeyen kıymetli vatandaşlarımıza, belediye, emniyet ve jandarma kuvvetlerimize, sağlık çalışanlarımıza, muhtarlarımıza teşekkür ederken, bu süreçte emeği ve gayreti ile yardımcı olan herkese müteşekkiriz” ifadeleri kullanıldı.
Ahmet Erkut  

Bu haber toplam 47 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1