Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Sinan Oğan eğer seçilirsem diğer adaylarla birlikte çalışacağım

MHP’li Sinan Oğan, genel başkan seçilmesi halinde diğer adaylarla birlikte çalışacağını söyledi.
Tarih: 24 Nisan 2016 Pazar 00:24
Sinan Oğan eğer seçilirsem diğer adaylarla birlikte çalışacağım
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi ile Cumhuriyet Gazetesi’nin birlikte düzenlediği 23 Nisan Resepsiyonu’na katıldı. Hilton Otel’de düzenlenen resepsiyona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, MHP’li Sinan Oğan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve çok sayıda davetli katıldı.
Resepsiyonda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve MHP’li Sinan Oğan ile yan yana gelmedi. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Figen Yüksekdağ ve Sinan Oğan ile ayrı ayrı sohbet etti. Dündar’ın Yüksekdağ ile sohbeti sırasında, HDP Milletvekili Dilek Öcalan da bulundu.

“DİĞER GENEL BAŞKAN ADAYLARINI DA ETRAFIMIZDA TOPLAYIP İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BAŞLATACAĞIZ”

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Oğan, MHP’deki kurultay süreciyle ilgili bilgiler verdi. Genel başkan seçilmesi durumunda, diğer adaylarla birlikte hareket edeceğini dile getiren Oğan, şunları ifade etti:
“15 Mayısta tüzük kurultayımızı yapacağız. Tüzük kurultayını yaptıktan sonra, 1 ay içerisinde genel başkanlık seçiminin yapılacağı kurultayımızı inşallah gerçekleştireceğiz. Ben delegelerin böyle bir karar alacağına inanıyorum. Allah nasip ederse, 15 Mayıstaki kurultaydan sonra yapacağımız genel başkan seçimli kurultayda rahatlıkla kazanacağımızı, diğer bütün aday arkadaşlarımızı da etrafımızda toplayarak işbirliği bilinci içerisinde, Başbuğumuzun da ifade ettiği gibi ‘ülkücü ülkücünün kardeşidir’ şiarı altında iktidar yürüyüşümüzü başlatacağız. Biz eğer bugün başaramazsak, Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir değişimi sağlayamazsak, bu defa Türkiye’de bir rejim sorunuyla karşı karşıya kalacağız. Milliyetçi Hareket Partisi’ni zayıflatmak, Milliyetçi Hareket Partisi’ni olası bir referandumda etkisiz kılmak, olası bir seçimde baraj altı bırakmak ve AK Parti’yi 400’ün üzerinde rejimi değiştirecek bir rejimle donatmak istiyorlar. Bu açıdan bizim kurultayımız sadece bizi ilgilendiren bir kurultay olmaktan çıkmış, MHP’nin kaderi Türkiye’nin kaderiyle eş değer hale gelmiştir.”  

ONUR EMRE DURAK


Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1