Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Sahte içki uyarısı

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, sahte içkiye dikkat çekerek, “Yılbaşında eğlenelim derken, başımız belaya girmesin, rahatsızlanmayalım” dedi.
Tarih: 28 Aralık 2015 Pazartesi 20:16
Sahte içki uyarısı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

EDESOB Başkanı Emin İnağ, yılbaşında kaçak içki konusunda uyarılarda bulundu. Vatandaşların evlerinde veya başka yerlerde yapacağı yılbaşı kutlamaları konusunda kaçak içkiye dikkat çeken İnağ, “Eğlenelim derken, başımız belaya girmesin, rahatsızlanmayalım. Nedeni de son zamanlarda piyasada kaçak içki furyası var. İzmir’de son zamanlarda kaçak içki furyası var, emniyet birimlerimiz var gücüyle çalışıyor. Emniyetimiz, kötü niyetli insanlarla başa çıkmaya çalışıyor. Kötü niyetli kişiler burada büyük bir rant var, onun peşindeler. Bilhassa ben kendi esnafımdan alışveriş yapmalarını istiyor ve tavsiye ediyorum. Çünkü, büyük mağazalar nasıl olsa iş yapıyor, biz kendi esnafımızı koruyup kollarsak, paranın Edirne’de kalmasını sağlarız” diye konuştu.

“YUMURTA TEBLİĞİ 1 OCAKTAN İTİBAREN BAŞLIYOR”
Öte yandan Yumurta tebliğine değinen İnağ, “Yumurta üreticilerini çok ilgilendiren, 1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe girecek olan yumurta tebliğinde her yumurtada üretildiği tarih mutlaka olacak. Bunu denetleyenler, o tarafta da şüphelerim var. Bir taraftan da yöresel pazarlar adı altında bazı oluşumlar var. Ben onlara da karşı değilim ama buraların da iyi denetlenmesi taraftarıyım. Çünkü burada adil olunmaya biliyor. Bir tarafta birilerine göz yumarken, diğer tarafta yasayı uygulamaya kalkarsanız, işte orada Hz. Ömer’in adaleti yerine gelmiyor. Günaha giriyorlar, yani denetleyenler eğer orada cezai işleme giderlerse çok yanlış. Aynı olay işte kermeslerde olduğu gibi, tamam biz de taraftarız. Tamam okullarımızı koruyalım, kollayalım. O okul öyle bir yere kermes açıyor ki orada her türlü gıda tüketim maddesi var. Döneri de var, tava ciğeri var, köftesi de var. Evde hazırlanan gıdalarda, ya tuz yerine başka bir madde katarsa birisi, oradaki kayıpların zararların önüne kim geçecek. Oralara dikkat çekmek itiyorum. Öte yandan yöresel lezzetlerin hazırlandığı yerler, gıda kodeksine uyuyor mu? Uymuyor mu? Bu konuda bizlere esnafımızdan epeyce baskı var. Haklılar da bir şey söyleyemiyoruz” ifadelerine yer verdi.  

TAMER YAVUZ


Bu haber toplam 312 defa okunmuştur.
Etiketler: , , , , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1