Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

PSV'lilerin Yaptığı Erdoğan'ı Kızdırdı: Gök Kubbe Üstümüze Çökecek

Erdoğan, Avrupa'da mültecilerin maruz kaldıkları tutumu eleştirerek, "Affedersiniz meydanda oynatıyorlar. Uluslararası toplum bu zulmü durdurmazsa gök kubbe başımıza çökecek" dedi.
Tarih: 16 Mart 2016 Çarşamba 13:19
PSV'lilerin Yaptığı Erdoğan'ı Kızdırdı: Gök Kubbe Üstümüze Çökecek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİKA projeleri tanıtım toplantısında konuşurken PSV taraftarlarının, dilencilere para karşılığında şınav çektirdiği görüntülere sert tepki gösterdi.
 
"MEYDANDA OYNATIYORLAR"
 
Erdoğan, "İspanya'da bir meydanda Feyenoord takımının taraftarları oradaki mültecileri affedersiniz meydanda oynatıyorlar. Şınav çektiriyorlar." ifadesini kullandı. (Erdoğan burada bir gaf da yaptı. Bahsettiği Hollanda takımı "Feyenoord" değil "PSV" idi.)
 
Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:
 
"BATI'NIN KARAKTERİNDE VAR AMA BİZDE YOK"
 
"Eskiden çok çirkin bazı şeyler olurdu burada söyleyemeyeceğim para atılırdı. Aynısı burada yapılıyor. Batı'nın karakterinde bu var ama bizde yok. Utanmadan sıkılmadan bunu yapıyorlar. Artık alan el değil veren el bir Türkiye vardır.
 
NECİP FAZIL'DAN ALINTI
 
Bugün gönül birliğimizin paramparça edilmesine razı olmayacağız. "Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak. Haykırsam kollarımı makas gibi açarak. Durun, durun, bir dünya iniyor tepemizden. Çatırdılar geliyor karanlık kubbemizden" diyor Necip Fazıl Kısakürek.
 
"EĞER BU ZULMÜ DURDURMAZSANIZ GÖK KUBBE BAŞIMIZA ÇÖKECEK"
 
Biz de uluslararası topluma diyoruz ki eğer bu zulmü durdurmazsanız gök kubbe başımıza çökecek. Biliyoruz ki bu bir imtihan. Rabbim bize bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmak nasip etsin."

Bu haber toplam 699 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1