Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Okulunun temizlenmesi için sesini sosyal medyadan duyurdu

Ortaokul öğrencisi Emir Yüksel, sosyal medyadan belediye başkanına yazdığı mesajla okulunun temizlenmesini sağladı.
Tarih: 23 Kasım 2015 Pazartesi 12:03
Okulunun temizlenmesi için sesini sosyal medyadan duyurdu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Torbalı Çetineller Ortaokulu Öğrencisi Emir Yüksel, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e Facebook hesabından gece mesaj atıp okulunun hemen temizlenmesini istedi. Mesaja anında cevap veren Başkan Görmez, sabahleyin okula temizlik ekibi gönderdi. Torbalı Belediye Başkanı Görmez, “Sosyal medya çocuklarımızın zamanını enerjisini tüketmemeli, benzer amaçlar için kullanılmalı “dedi.

“OKULUMUZU YARIN TEMİZLERSENİZ SEVİNİRİZ”
İlk ve ortaöğretim öğrencilerinin ‘sosyal medyayı kullanma biçimleri” tartışılırken, Torbalı Çetineller Ortaokulu Öğrencisi Emir Yüksel, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e Facebook hesabından gece, “Başkanım ben Çetineller Ortaokul öğrencisi 5-D’de okuyorum, adım Emir Yüksel. Okulumuzu yarın temizlerseniz çok seviniriz teşekkürler” ifadelerinin yer aldığı bir mesaj attı. Mesaja anında cevap veren Görmez, sabahleyin okula temizlik ekibi gönderdi.

“MEDENİ CESARETİ VE OKULUNU SAHİPLENMESİNİ SEVDİM”
İnternet teknolojisinin ilk ve orta öğretim öğrencileri tarafından sınırsız kullanımının tartışmalı bir alan olduğunu, eğitimde, bilimde, iletişimde, bilgi edinmede, kaynaklara ulaşmada kullanımının ise artık yaşamın bir parçası haline geldiğini belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Emre oğlumuz bana Facebook hesabından gece okullarının temizlenmesiyle ilgili mesajı gönderince hem medeni cesaretinden hem de kurumunu, okulunu sahiplenmesinden dolayı sevindim. Çocuklarımızın sosyal medyayı yaşadıkları kentin sorunlarına, çevrelerindeki olumsuzluklara karşı kullanmalarını, fikirler üretmelerini öneriyorum. Biz sosyal medyanın, internetin toplumu zehirleyen, bireyi yalnızlaştıran, nefret söylemini yayan, insanları ayrıştıran yanlarına karşı duyarlı olacağız. Öte yandan bilgi toplumu olma yolunda kullanacağız“ dedi.

İşte Emir Yüksel’le Başkan Görmez arasında geçen Facebook yazışmaları:
- Emir Yüksel: Başkanım ben Çetineller Ortaokulu öğrencisi 5D'de okuyorum, adım Emir Yüksel. Okulumuzu yarın temizlerseniz çok seviniriz, teşekkürler.
- Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez: Emirciğim talimat verdim. Okulun temizlenecek. Ailene selam ve saygılarımı söyle.
- Emir Yüksel: Teşekkürler Başkanım
- Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez: Okulun bu sabah temizlendi. Haberin olsun.
- Emir Yüksel: Teşekkürler Başkanım. Sizi çok seviyorum.


Bu haber toplam 465 defa okunmuştur.
Etiketler: , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1