Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Öğretmen Ataması Bekleyenlere Kötü Haber

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, bundan sonra öğretmen atamalarının sadece şubat ayında yapılacağını açıkladı.
Tarih: 16 Haziran 2016 Perşembe 09:04
Öğretmen Ataması Bekleyenlere Kötü Haber
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, bundan sonra öğretmen atamalarının sadece şubat ayında yapılacağını açıkladı.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Maarif Vakfı Tasarısı'nın Genel Kurul'daki görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
 
Şu anda Türkiye'deki öğretmen açığının 67 bin olduğunu açıklayan Yılmaz, "Atanamayan öğretmen sorunu var ama ihtiyacın 67 bin olduğu yerde '400 bin öğretmen bekliyor' sözü gerçekçi değil" diye konuştu.
 
Yılmaz, bu yıl ağustos ayında atama yapılmayacağını söyledi.Şubat ayında alınan öğretmenin 6 aylık adaptasyon sürecinin ardından eylül ayında göreve başlayacağını hatırlatan Bakan Yılmaz, "Bundan sonraki öğretmen alımını da şubatta yapacağız" dedi.
 
TEOG sınavına 1 milyon 300 bine yakın öğrencimiz girdiğini belirten Yılmaz, "Van Erciş, Balıkesir Edremit, Ağrı Diyadin, Şırnak İdil ile Tunceli de dahil 980 öğrencimiz 120 tam puan aldı. Bu gençlerin olduğu bir Türkiye’de eğitimin geriye gittiğini söylemek doğru değildir.
 
Fikri ve vicdanı hür gençler yetiştiriyoruz. Demokratik çerçevede bize gösterdiği her tepki, hoş geldi, sefa geldi; gurur duyarız.
 
Yani öğretmene sırtını döneceğine, pankartla “Sizinle aynı fikri paylaşmıyorum” veya “Bu yaptığınız yanlıştır” demek daha demokratik, geleneğimize ve değerlerimize daha uygun tepki olur",diye konuştu.

Bu haber toplam 2645 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1