Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Norveçli aile kedisini göz ameliyatı için YDÜ Hayvan Hastanesi’ne getirdi

Norveçli aile tarafından göz korneasındaki sorunun ameliyatı için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sabah saatlerinde getirilen Gracy isimli kedinin 4 saat süren operasyonu, Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde başarıyla tamamlandı.
Tarih: 2 Haziran 2016 Perşembe 14:52
Norveçli aile kedisini göz ameliyatı için YDÜ Hayvan Hastanesi’ne getirdi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Kedinin sahibi olan Norveçli Elsa Maria Hunberg, Gracy isimli kedisinin gözünde yaşadığı sorun sebebiyle ilgili gerekli muayeneler sonucunda,  Veteriner Hekimin kedinin gözündeki sorunu saptaması ve Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ndeki göz uzmanları ile yaptığı konsültasyon sonucunda kedi, Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde ameliyat edilmek üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getirildi.

Bir gözünü kaybetmiş kedinin diğer gözünde yaşadığı sorun sebebiyle götürüldüğü hastanede muayenesini gerçekleştiren Veteriner Hekim, yapılan konsültasyonlar sonucunda hastayı ekipman ve donanımı ve de göz konusundaki uzman kadrosu sebebi ile Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne yönlendirdi. Sahibinin onayı ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi hekimleri ile temasa geçen Veteriner Hekim, kedinin Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde ameliyat olabilmesi için kedinin sorunu ile ilgili Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi hekimlerini bilgilendirdi ve kedinin ameliyatı için uygun gün belirlendi.

OPERASYON BAŞARILI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, gözünde problem olan 1 yaşındaki kedinin Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde 4 saat süren operasyonu Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr. Eser Özgencil ve ekibi tarafından başarı ile gerçekleştirildi. Kedinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken; akşam yurt dışına gidebileceği bildirildi.

“GÖZ KONUSUNDA UZMAN BİR EKİBİMİZ VE DONANIMLI BİR HASTANEMİZ VAR”

Ameliyat için getirilen kedinin durumu ile ilgili konuşan Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene, “Kedinin bir gözünde görme kaybı var; diğer gözünde ise korneada yapışmalar vardı. Durumu bize ileten muayene için götürüldüğü Veteriner Hekimden detaylı bilgileri aldık ve ameliyat için kedinin buraya gelmesinin uygun olduğunu belirttik” dedi. Göz hastalıkları ve ameliyatları konusunda donanımlı bir ekibe sahip olduklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene, “En hassas noktalardan biri olan göz konusunda gerçekten son derece donanımlı bir uzman kadromuz ve son teknoloji ile donatılmış bir hastanemiz var. Son derece titizlikle gerçekleştirdiğimiz tedavilere devam ediyoruz” dedi.

“AMELİYATIN BAŞARILI GEÇMESİNDEN ÇOK MUTLUYUM”

Ameliyat için getirilen kedinin sahibi Elsa Maria Hunberg, Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ni çok beğendiğini ve içinin rahat ettiğini ifade etti. “Burası gerçek bir hastane gibi, insanlar için yapılan hastaneler gibi. Çok beğendim ve tüm yapılan işlemlerdeki titizlikten çok memnun kaldım. Kedimizin bir süredir bir gözü görmüyor ve diğer gözünde de sıkıntılar başlayınca onu veterinere götürdük. Veteriner hekim ise Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi uzmanları ile görüştü ve ameliyatın buradaki uzman doktorlar ve donanımlı hastanede olmasını önerdi. Biz de kendisinin önerisini dinleyerek kedimizi getirdik. Ameliyatın başarılı geçmesinden çok mutluyum, tüm ekibe teşekkür ederim” dedi.

 

NURHAYAT CEVAHİR


Bu haber toplam 751 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1