Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

NEVÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü 45 öğrenci alacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü (BESYO) özel yetenek sınavı ..
Tarih: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 15:48
NEVÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü 45 öğrenci alacak
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü (BESYO) özel yetenek sınavı ile 45 öğrenci alacak.
NEVÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü (BESYO), 2019-2020 Eğitim -Öğretim Yılı öğrenci alımları için başvuru koşullarını açıkladı. Buna göre; liselerin spor alan-kol bölümlerinden mezun olan adaylardan ve milli sporculardan TYT puanından en az 180 puan alan, liselerin diğer alan-kol bölümlerinden mezun olan adaylardan TYT puanından 200 puan alan öğrenciler ile birlikte, engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) TYT puanı 100 ve üzerinde olanlar, durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu” (engel seviyesi %25-50 arasında olmalıdır) ile belgelemeleri kaydıyla, özel yetenek sınavlarına kabul edilecek.
Bu adayların puanları, sınavın yapıldığı yıl dâhil 2 yıl süreyle gerçekli olup, söz konusu belirtilen engeli olan adayların, durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu" ile belgelemeleri kaydıyla özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara başvurmaları halinde TYT puanları değerlendirmeye katılmadan (Kılavuzda yer alan formül kullanılmadan) kendi aralarında yapılacak ayrı bir yetenek sınav sonucuna göre değerlendirilerek, yetenek sınavını kazanan adayların kayıtları alınacak.
Ön kayıt ve sınav tarihleri
29-30 Temmuz 2019 tarihlerinde NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi Spor Merkezine gelerek başvuruda bulunacak aday öğrenciler, 31 Temmuz - 01 Ağustos 2019 tarihleri arasında da NEVÜ Spor Merkezinde özel yetenek sınavına girecek.
Özel Yetenek Sınavı ile 45 öğrenci alınacak
NEVÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü ön kayıtların ardından düzenleyeceği özel yetenek sınavı sonuçlarına göre 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı için milli sporcu kontenjanıyla 4 olimpik, 2 olimpik olmayan, diğer adaylarda 15 kadın, 15 erkek, 5 yabancı uyruklu, engelli adaylarda ise 2'si bayan 2'si erkek olmak üzere toplam 45 öğrenci alacak.
Bu haber toplam 87 defa okunmuştur.
Etiketler: , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1