Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

MHP'de Alaaddin Çakıcı polemiği

Torbalı MHP İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu'nun, Alaaddin Çakıcı’ya destek verdiği iddialarına, MHP İzmir İl Teşkilatından sert bir tepki geldi.
Tarih: 19 Aralık 2015 Cumartesi 14:44
MHP'de Alaaddin Çakıcı polemiği
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Alaaddin Çakıcı’ya özgürlük kampanyasına destek verdiği iddia edilen Torbalı MHP İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu'ya, MHP İzmir 1. bölgeden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serdar Seçgin uyarıda bulunarak, "İlçe başkanımızın gündeme oturmak isteme gayretini ve sosyal sorumluluk tarzını makul görüyoruz fakat bazı şeyler vardır, bütün insanların ilgi ve alakasını cezp eder, bazı şeyler de herkesi ilgilendirmez" dedi.

"DİKKATLİ OLMASINI TAVSİYE EDİYORUZ"
Seçgin, "Siyaset insanımızın gönlüne girme ve kalbini fethetme sanatıdır, bu sanatın icrası da son derece hassas sorumluluklar gerektirir. Teşkilat terbiyesi ve icraatları içinde buna çok dikkat edilmelidir. Başkanlık seviyesinde olan çalışma arkadaşlarımızın ne söylememesi ve ne söylemesi gerçekten bizim için çok önemlidir. Magazin dünyası da hukuk alanı da bizden uzak olan alanlardır. Alaaddin Çakıcı, Türkiye’nin tanınmış ve sevilen şahsiyetlerinden biridir. Kişilerin birbirlerini sevmesi de suç değildir. Ama siyasilerin sarf ettiği ve edeceği bazı laflar; yaptığı eylem ve girişimler bazen yarardan çok zarar verebilir. Buna çok dikkat edilmelidir. Basın yoluyla öğrendiğimize ve takip ettiğimize göre Sayın Çakıcı kanunlar gereği cezasını çeken hem de delikanlıca bir duruş sergileyen bir onurlu şahsiyettir. Bazıları gibi değerlerini pazarlık konusu yapmadığını da herkes iyi bilmektedir. Siyasilerin de bu konuda hassas olması gerekmektedir. Ortada kanunlarımız ve mahkeme kararları vardır. Haddi aşmamak, makul ve legal alanlarda siyaset yapmak şiarımız olmalıdır. Üzülerek söylemeliyim ki basın yoluyla yapılan bu açıklamaları tasvip etmiyoruz. Fakat bilhassa Torbalı ilçemizde ve İzmir’de yankı bulan bu haberlere kayıtsız da kalamayız. Bu sebeple tashih etme zorunluluğumuz doğdu. Başkanımızın bu çıkışlarını herhangi bir kötü niyete ve disiplinsizliğe bağlamıyoruz; lakin dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz" dedi. 


Bu haber toplam 414 defa okunmuştur.
Etiketler: , , , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1