Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

MEÜ keman öğrencileri, başarıya imza attı

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi (MEÜ) Devlet Konservatuvarı Keman Ana Sanat Dalı öğrencileri Neva Bildik ve Doğa Kara..
Tarih: 5 Kasım 2019 Salı 14:07
MEÜ keman öğrencileri, başarıya imza attı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi (MEÜ) Devlet Konservatuvarı Keman Ana Sanat Dalı öğrencileri Neva Bildik ve Doğa Karahan, 'Parlayan Yıldızlar' seçmelerinde bir başarıya imza atarak resital verme hakkı kazandılar.
MEÜ Devlet Konservatuvarı Keman Ana Sanat Dalı öğrencileri Neva Bildik ve Doğa Karahan, İş Sanat'ın 12-13 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul'da düzenlediği 'Parlayan Yıldızlar' seçmelerine katıldı. Bildik ve Karahan, Türkiye'de eğitim alan genç müzisyenlerin yetişmesine katkı sağlamak, yetenekli gençlere konser verme ve sahne deneyimi kazanma şansı vermek amacıyla düzenlenen seçmelerde, çeşitli enstrümanlardan 10-21 yaş arası 70 öğrenci ile yarıştı. Seçmelerde yeteneklerini sergileyen iki öğrenci, konser verme hakkı kazandı.
Konservatuvarın keman eğitmenlerinden Lily Tchumburidze'nin öğrencileri Neva Bildik ve Doğa Karahan, resital verme hakkı kazanarak, önemli bir başarıya imza attı.
Bu haber toplam 116 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1