Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Mesut Yılmaz 28 Şubat davasında ifade verdi

28 Şubat Davası'nda tanık olarak ifade veren eski Başbakan Mesut Yılmaz, “Dava bana göre çökmüş bir dava. Kasetin sahte olduğu da ortaya çıktıktan sonra kısa bir süre içerisinde sonuçlanacaktır” dedi.
Tarih: 21 Nisan 2016 Perşembe 18:38
Mesut Yılmaz 28 Şubat davasında ifade verdi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 'Hükümeti cebren düşürmeye iştirak' suçundan 103 sanığın yargılandığı davada tanık olarak ifade veren eski Başbakan Mesut Yılmaz dava çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.Toplumda o dönemde yaşanan huzursuzluklarda zamanın hükümetinin de önemli bir payı olduğunu belirten Yılmaz, basın mensuplarının, ‘O dönemde sivil hükümete müdahale olabileceğini düşünüyor muydunuz?’ sorusu üzerine, hiçbir zaman düşünmediğini ve hiçbir baskı söz konusu olmadığını, yazılıp çizilenlerin yalan dolan olduğunu hükümet kurmalarında hiçbir baskı olmadığını ifade etti.

28 Şubat Davası sürecini Ergenekon davasının işleyişine benzeten Yılmaz, şunları kaydetti: 

“Dava bana göre çökmüş bir dava. Kasetin sahte olduğu da ortaya çıktıktan sonra kısa bir süre içerisinde sonuçlanacaktır. Ergenekon davası gibi, olacak olan mazlum insanlara olacak gerçi bu davada tutuklu yok ama bu davalara gelip gitmek bile başlı başına bir zulümdür.” 

CEM GEÇİM


Bu haber toplam 327 defa okunmuştur.
Etiketler: , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1