Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Meral Akşener Haddinizi bilmezseniz, ülkücü irade size bildirir

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, kendi iç meselelerinin birden bire başkalarının meselesi olduğunu ve kendilerine saldırmaya başladıklarını ifade ederek, "Haddinizi bilin, siz haddinizi bilmezseniz, ülkücü irade size haddinizi bildirir” dedi.
Tarih: 24 Nisan 2016 Pazar 00:24
Meral Akşener Haddinizi bilmezseniz, ülkücü irade size bildirir
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Meral Akşener, Türkiye çapında yaptığı adaylık çalışmaları kapsamında Bursa'da partililerle buluştu. Atatürk Spor Salonu'nu dolduran binlerce partiliye seslenen Akşener, "Bize ‘Bunlar koltuk meraklısı diyorlar’. Evet sizin adınıza koltuk meraklısıyız. Çünkü ülkücü gençlik, ya taşeron yanına ya da uzman çavuşluğa mahkum edildi. KPSS’den 85 puan alan hiçbir gencimiz hiçbir yere giremiyor. 35 puan alanlar valiliğin, rektörlüğün, belediye başkanlarının özel kaleminde. 1 ay sonra sizin hakkınızı alarak o makamlara o kadrolara oturuyorlar. Onun için biz sizin adınıza, gençlerimizin adına, hanımlarımızın adına bütün koltuklara talibiz. Ben daha önce televizyon programında, ‘Önce Başbakan olacağım, Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olacak’ dedim. Allah’ın izniyle olacağız. Osmanlı’nın en önemli başkentinden sesleniyorum. 23 Nisan’da ilan ediyorum. Cumhurbaşkanlığını bir ülkücü yönetecek, meclisi ülkücü yönetecek. Başbakan ülkücü olacak ve bu ülkeyi yönetecek. Bakanlar Kurulu ülkücülerden olacak. Bu ülkeyi yönetecek en az 150 Bakanlar Kurulu şu salondan çıkar. Elinizi korkak alıştırmayan. Ben tek başına iktidar olacağım” dedi.

“BEN PARALEL DEĞİLİM AMA ONLAR YAMUK”

Kendilerine ‘paralelci’ iftirası atıldığını ifade eden Akşener, “Ben paralel değilim ama onlar yamuk. Önce kendilerini yamulttular. Sonra ekonomiyi yamulttular. Birbirini seven insanların arasına nifak sokarak kardeşliği yamulttular. Bizim yıllara dayanan o Türk medeniyetine ait ilişkileri yamulttular. Biz iktidar olacağız. Bütün koltukları istiyoruz. Çünkü and olsun ki, yemin olsun ki önce yamukları sonra yamuklukları düzelteceğiz.
Akşener’in konuşması salonu dolduranların sık sık, ‘Bursa seninle gurur duyuyor’ sözleri ile kesildi. Akşener de ‘Ben de Bursa’dan gurur duyuyorum” şeklinde yanıt verdi.

"HADDİNİZİ BİLMEZSENİZ, ÜLKÜCÜ İRADE SİZE BİLDİRİR"

Kendi iç meselelerinin birden bire başkalarının meselesi olduğunu ve kendilerine saldırmaya başladıklarını ifade eden Akşener, "Haddinizi bilin, siz haddinizi bilmezseniz, ülkücü irade size haddinizi bildirir. Bu paralel meselesine birden bire genel merkezimiz de dahil oldu. Genel Başkan Yardımcılarımız bu konuda değerli fikirlerini üst üste söylemeye başladılar. İftiraya uğramış ve bununla mücadele etmiş biri olarak şu soruyu sorma hakkım var. Sayın Genel Başkan 17-25 Aralık’ı canlı tutmak için bütün grup konuşmalarında ‘17-25 Recep Tayyip Erdoğan’ diye bir rumuzu Sayın Erdoğan’ın yakasına yapıştırmak için her grup konuşmasında konuştu. Bizim her birimiz kendisinin yaptığı konuşmaları tekrarladık. Bunun sonucunda bir arkadaşımız işinden oldu. Ben de büyük bir iftirayla karşı karşıya kaldım. Buradan sayın genel başkana soruyorum. MHP’nin 17-25 Aralık’lı ilgili ortaya koyduğu görüşler ile ilgili değişiklik var mıdır?” dedi.

Konuşmanın ardından MHP Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz, Meral Akşener’e kılıç hediye etti.

MESUT ALAN - BURAK TÜRKER


Bu haber toplam 1185 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1