Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Markaların sosyal medya karnesi açıklandı

Türkiye’deki aktif 16 binden fazla marka hesabını inceleyerek objektif ve tarafsız şekilde puanlayan SocialBrands yayınlanmaya başladı.
Tarih: 24 Haziran 2016 Cuma 15:43
Markaların sosyal medya karnesi açıklandı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Sosyal medyadaki başarısını merak eden markalar için güncel ve tarafsız bir kılavuz görevi görecek olan SocialBrands, 100’den fazla sektörde yer alan 16 binin üzerinde farklı marka hesabını analiz ediyor. Bir önceki ayda paylaşılan 1,4 milyon ileti ve 720 milyondan fazla sosyal etkileşim incelenerek hazırlanan sıralama, istatiksel metotlar kullanılarak hesaplanıyor.

Haziran 2016 raporuna göre, Türkiye’de tüm sosyal medya kanallarını aktif şekilde kullanan markalar arasında en başarılı marka Zen Pırlanta olurken, BMW Türkiye ikinci ve Samsung Türkiye üçüncü sırada yer alıyor. Mercedes-Benz Türkiye, Colin’s, Audi Türkiye, Ford Türkiye, Türk Telekom, Gratis ve İstanbul Modern ise sırasıyla ilk 10’da yer alan markalar oldu. Kanallar bazında bakıldığında Facebook’taki ilk 3’te Zen Pırlanta, Bizim Yağ ve Samsung Türkiye yer alırken; Twitter’da Türk Hava Yolları, Beko Türkiye ve BKM ilk üç sırayı paylaşıyor. Instagram’da ise markalar Mavi, Zen Pırlanta ve English Home şeklinde sıralanıyor.
 


Bu haber toplam 443 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1