Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti askeri üsse operasyon düzenledi

Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümeti, ülkenin batısında bulunan Al-Wattia askeri üssünü kontrol altına almak için askeri operasyon düzenledi.
Tarih: 5 Mayıs 2020 Salı 16:07
Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti askeri üsse operasyon düzenledi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Libya'nın başkenti Trablus'taki Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Hafter'ın son büyük askeri bölgesi olan Al-Wattia hava üssünü ele geçirmek için operasyon başlattı. Ulusal Mutabakat Hükümeti güçlerinden bir askeri kaynak, Al-Wattia üssünün çevresindeki Zirir bölgesinin kontrol altına alındığını ve askeri güçlerin Trablus'un 140 kilometre güneybatısında bulunan geniş bir alana uzanan üs kapısına ilerlediğini söyledi.
Hafter güçleri ise Libya Ulusal Mutabakat Hükümetini engellemeye çalıştı. Ulusal Mutabakat Hükümeti, Hafter güçlerine ait bir askeri aracın imha edildiğini açıkladı.
Öte yandan 30 Nisan'da Hafter'e bağlı Libya Ulusal Ordusu (LNA) Sözcüsü Ahmed Al-Mismari yaptığı açıklamada, insani gerekçelerle Ramazan ayı boyunca ateşkes ilan ettiklerini belirtmiş, Ulusal Mutabakat Hükümeti, Hafter güçlerine güvenmediğini ifade ederek tek taraflı olarak ilan edilen ateşkesi reddetmişti.
Muhammed Rabah  

Bu haber toplam 56 defa okunmuştur.
Etiketler: , , , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1