Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Lahey Mahkemesi'nden 'Sırp Kasabı' Mladiç'in öldüğü iddiasına yalanlama

Lahey Mahkemesi "Sırp kasabı" olarak bilinen ve Eski Genelkurmay Başkanı olan Ratko Mladiç'in öldüğü yönünde çıkan haberleri yalanladı.
Tarih: 11 Şubat 2020 Salı 22:37
Lahey Mahkemesi'nden 'Sırp Kasabı' Mladiç'in öldüğü iddiasına yalanlama
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Lahey Mahkemesi, Lahey kentinde hapiste bulunan ve "Sırp kasabı" olarak bilinen Sırp Cumhuriyeti Ordusu Eski Genelkurmay Başkanı Ratko Mladiç'in öldüğü ile ilgili sosyal medyada dolaşan iddiaların doğru olmadığını açıkladı. Uluslararası Adalet Divanı'nın Basın Ofisi, "Bu bilgi yanlış ve inkar edebiliriz" ifadelerini kullanırken, Ratko Mladic'in oğlu Darko Mladic de babasının ölmediğini belirtti. Sırp basınına konuşan Darko Mladic, "Ratko ile beş dakika önce konuştum. Beni rutin dışında aradı. Avukat ona çıkan haberleri söyledikten sonra bizimle temasa geçti. Bize endişelenmememizi söyledi. Sağlığı iyi değil ama yaşıyor" açıklamasını yaptı.
Öte yandan Bosna Hersek Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bisera Turkovic, bugün sosyal medya hesabı hesabında 78 yaşındaki Eski Genelkurmay Başkanı Mladiç'in Lahey'deki hapishanede öldüğü yönünde bir paylaşımda bulunmuştu.
Serkan Bayar

Bu haber toplam 413 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1