Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Kurtulmuş;"Suphi Altındöken'in Cezaevinde Öldürülmesi, Kabul Edilemez"

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Özgecan Aslan'ın katilinin cezaevinde öldürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Cezaevinde birisinin öldürülmüş olması, asla kabul edilemez" ifadesini kullandı.
Tarih: 11 Nisan 2016 Pazartesi 20:40
Kurtulmuş;"Suphi Altındöken'in Cezaevinde Öldürülmesi, Kabul Edilemez"
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Bakanlar Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Şanlıurfa'da bir araya geldi.
 
Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
 
Gelen bir soru üzerine Özgecan Aslan'ın katilinin cezaevinde uğradığı saldırı sonrası öldürülmesine değinen Kurtulmuş, konunun Bakanlar Kurulu toplantısında gündeme geldiğini söyledi.
 
Kurtulmuş konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:
 
"SAVCILIK OLAYA EL KOYMUŞTUR"
 
"Bakanlar Kurulu'nda Özgacan'ın katilleriyle ilgili konu Adalet Bakanımız tarafından paylaşıldı. Özgecan'ın katili olan kişinin önce ağır yaralandığı sonra öldüğü bilgisi bize ulaştı. Babasının da yarasının ağır olduğu bilgisi var. 
 
Kim olursa olsun, cezaevinde birisinin öldürülmüş olması asla kabul edilemez. Burada kimin ne şekilde ihmali kusuru varsa ortaya çıkarılacaktır.
 
Savcılık olaya el koymuştur, Adalet Bakanlığı da derhal bir müfettiş görevlendirmesi yaparak konunun soruşturulması, silah nasıl sokuldu, olay nasıl gerçekleştirildi, bunlar ortaya çıkarılacaktır."

Bu haber toplam 3099 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1