Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Kurban pazarında işler durgun!

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Tekirdağ’da kurban pazarında satıcılar müşterilerini beklemeye devam ediyor.!
Tarih: 22 Eylül 2015 Salı 10:12
Kurban pazarında işler durgun!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa'ya bağlı Karadeniz Mahallesi'nde kurulan kurbanlık pazarında müşterilerini bekleyen hayvan satıcıları işlerin çok durgun olduğundan dert yanarken, bayrama birkaç gün kalmasına rağmen bekledikleri yoğunluğun yaşanmadığını söyledi. Hayvan satıcıları kurban keseceklerin şimdilik büyükbaş hayvanlara baktığını, küçükbaş kurbanlıkların satışının genellikle son günlere kaldığı belirtti.
"

ET FİYATLARINDAKİ ORANTISIZ YÜKSELİŞ KURBAN FİYATLARINA DA YANSIDI"
Hayvan satıcısı Remzi Özkan, vatandaşın fiyatları yüksek bulduğunu ifade ederek, "Pazara 11 tane hayvan getirdik. 30 tane vardı 20’sini köyde sattık. 9 tane de buraya getirdik. Burada 2 tane sattık, kısmet bekliyoruz. Vatandaşın ilgisi var ama fiyatlar yüksek olduğu için biraz fazla geliyor vatandaşa. Et fiyatlarındaki orantısız yükseliş kurban fiyatlarına da yansıdı. Geçen sene 7 bin TL’lik hayvan bu sene 11 bin TL. Fiyatlarımız 7 bin TL ile 11 bin TL arasında değişiyor" dedi.

Hayvanlarının çok iyi olduğunu belirten hayvan satıcısı Mahmut Cenk, vatandaşın pazara ilgisinin az olduğunu söyleyerek, "Bizde hayvanlar boy boy. Vatandaşa hayvanların fiyatı biraz yüksek geliyor. Hayvanlar iyi diyorlar birinci kalite diyorlar ama almak için vatandaşa biraz pahalı geliyor. Et pahalı diyorlar bakıyorsun kişi başına bin 500 TL düşüyor bu da vatandaşa yüksek geliyor" diye konuştu.  


Bu haber toplam 735 defa okunmuştur.
Etiketler: ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1