Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvuru ücreti ne kadar?

Tarih: 13 Mart 2017 Pazartesi 22:07
KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvuru ücreti ne kadar?
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvuru ücreti ne kadar?KPSS başvurusu nasıl yapılır merak ediliyor. KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde. 13-23 Mart tarihleri arasında KPSS başvuruları yapılacak ve sınav 21 Mayıs’ta gerçekleşecek. İşte KPSS başvuruları ile ilgili bilmeniz gereken detaylar…

KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvuru ücreti ne kadar?PaylaşTweetlePaylaşGönderYorum Yap
2017 KPSS başvuruları başladı. Peki KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvuru ücreti ne kadar? Milyonlarca vatandaşın memur olma hayali ile girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları başladı. Adaylar KPSS başvuruları için haberimizde bulunan linke tıklamalılar. Açılan sayfaya TC kimlik numaranız ve ÖSYM şifreniz ile bilgilerinizi doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. KPSS başvuruları 13-23 Mart tarihleri arasında gerçekleşecektir.

KPSS lisans ise 21 Mayıs’ta yapılacak. KPSS başvurunu sistem üzerinden tamamladıktan sonra KPSS başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. KPSS lisans başvuru ücreti ise 60 TL’dir. KPSS başvuru ücretleri 24 Mart’a kadar ödenmelidir. Başvuru ücretini ödemeyen adayların KPSS başvuruları geçersiz sayılacaktır.

KPSS başvuruları başladı

KPSS’ye girecek olan adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır.

Bu nedenle adaylar, Sınava Giriş Belgelerinde yazılı “Sınav Saati”nden en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın önünde hazır bulunmalıdır. Adaylar, sınav salonuna sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgeleri ve nüfus cüzdanı/TC Kimlik Kartı veya pasaportları kontrol edilerek alınacaklar, sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturtulacaklardır. Yerine oturan aday ilgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı/TC Kimlik Kartı veya pasaportunu sırasının üzerine koyacaktır.

Salondaki görevliler ilk iş olarak adayların tek tek kimlik kontrollerini yapacaklardır ve sınava giriş belgelerini toplayacaklardır. Gerekli kimlik kontrolleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okuyacak, üzerinde adayın fotoğrafı, T.C. Kimlik/Y.U. Numarası, adı ve soyadı bulunan cevap kâğıtları ile içinde iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete bulunan kutuların dağıtılmasını sağlayacaktır. 
KPSS başvuru ücreti ödemek için tıklayınız


Sınav evrakı dağıtıldıktan sonra adayların; 21 Mayıs 2017 Sabah oturumunun (Genel Yetenek ve Genel Kültür) ilk 100 dakikası ve son 15 dakikası içinde, 17 21 Mayıs 2017 Öğleden Sonra oturumunun (Eğitim Bilimleri) ilk 75 dakikası ve son 15 dakikası içinde 27-28 Mayıs 2017 Sabah ve Öğleden Sonra oturumlarında (Alan Bilgisi) ve ÖABT’de sınav süresince sınav salonunu terk etmeleri yasaktır. Sınav sırasında adayların, kısa bir süre için bile olsa (tuvalete gitmek dâhil) sınav salonundan çıkmaları yasaktır.

Bu durumdaki adaylara kesinlikle izin verilmeyecektir. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday bir daha sınav salonuna alınmayacak ve yukarıda belirtilen süreler tamamlanıncaya kadar sınav binasında bekletilecektir. Sınav sonunda soru kitapçıkları ve cevap kâğıtları toplanacak ve salon görevlileri tarafından koruma altına alınarak hemen paketlenecektir. Paketler hiçbir biçimde açılmayacaktır.
KPSS sınav merkezleri için tıklayınız

KPSS sınav takvimi

2017 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 21 Mayıs 2017, 27 Mayıs 2017 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 16 Temmuz 2017 tarihinde uygulanacaktır. Adayların tümü, 21 Mayıs 2017 tarihinde sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir.

KPSS alan sınavları başvuru tarihi

2017-KPSS Alan Sınavları ( Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Muhasebe, Hukuk, İktisat, İstatistik, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) başvuruları, 27-31 Mart 2017 tarihleri arasında alınacak olup ücret ödeme için son gün, 3 Nisan 2017 tarihidir.
Sınava girerken yanınızda bulundurmamanız gereken eşyalar

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların sınav binalarına,
• Çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla, anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla, 16
• Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,
• Her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,
• Kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla,
• Su hariç yiyecek, içecek vb. gıda maddeleriyle,
• İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla gelmeleri kesinlikle yasaktır.
Sınavda uyulması gereken kurallar nelerdir?

• Konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri,
• Salondaki görevlilere soru sormaları,
• Kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları,
• Müsvedde kâğıdı kullanmaları veya soru ve cevaplarını başka bir kâğıda yazmaları,
• Soru ve cevapları cevap kâğıdının arkasına yazmaları
• Birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri,
• Sınavın cevaplama süresi başlamadan soruları okumaya başlamaları,
• Sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kâğıdında/sınav kitapçığında işaretleme yapmaya devam etmeleri,
• Sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.
Sınavın geçerli olması için gerekli şartlar nelerdir?

• Sınava, atandığı salonda girmesi, 
• Sınav başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,
• Kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,
• Cevaplarını sınav süresi içinde cevap kâğıdına/sınav kitapçığının ilgili alanına işaretlemiş olması,
• Cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,
• Soru kitapçığı ile cevap kâğıdına/sınav kitapçığına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,
• Sınav sonunda soru/sınav kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim etmesi,
• Salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.

Bu haber toplam 3695 defa okunmuştur.
Etiketler:
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1