Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Kadınlar artık diz estetiğine de önem veriyor

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mert Demirel, daha ince ve zarif bacaklar için yapılan yağ alma işlemlerinin uzun yıllardır uygulandığını bacak estetiğinde diz kontürünü düzeltmek için uygulanan “diz estetiği”nin son aylarda hızla popüler hale geldiğini belirtti.
Tarih: 29 Şubat 2016 Pazartesi 10:02
Kadınlar artık diz estetiğine de önem veriyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Op. Dr. Mert Demirel, diz bölgesinin moda akımlarının da etkisiyle son yıllarda vücutta öne çıkan organlardan biri olduğunu kaydederek, “Her ne kadar birçok kişi için diz önemsiz gibi görülse de, günlük hayatın bir parçası olan yırtık jean’ler, uzun çizmeler ve kalem etekler ile diz bölgesi de artık kendi cumhuriyetini ilan etti. Dizler konumu itibariyle bacakların tam merkezinde. Eğer dizlerde iç yanda çok fazla yağlanma varsa, bu bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterebilir. Dizin arkasındaki yağ kümeleri, bacak bacak üstüne atıldığında portakal kabuğu görüntüsü oluşturabilir. Dizdeki oyuk ve çöküntüler, yara izleri ya da fazla sivri kemikler nedeniyle bacağın estetik görüntüsü bozulabilir” dedi.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mert Demirel, diz estetiğinde neler yapılabildiğini şöyle açıkladı:

“Eğer dizlerde fazlaca yağ doku mevcutsa, bunu diyet ve egzersizle gidermek mümkün olmayacaktır. Ancak Liposuction yöntemi ile hem dizleri daha zarif bir forma sokmak hem de cilt kalitesini arttırmak mümkün. Liposuction yöntemi seçilirken diz kenarındaki gevşeklik değerlendirilir ve yönteme; ultrason, laser ya da radyo frekans eklenebilir. Lazer: Liposuction öncesi ya da sonrası uygulanan lazer enerjisi ciltaltı kolajen üretimini arttırarak daha diri bir sonuç kazandırabilir. Radyofrekans; Lazer gibi cilt altı ısı oluşturulması esasına dayanan bu yöntemde, daha kontrollü bir ısı yayımı elde edilir. Özellikle çatlak oluşumlu ve ince derilerde daha avantajlıdır. Ultrasonik liposuction. Yağ dokusu yoğun bir diz çevresinde kullanılan ultrason gücü, yağların patlatılarak sıvı kıvama getirilmesini sağlar, yaydığı mutedil ısı cildin toparlanmasına faydası olur. Çarpık dizlere takviye; Dizlerde kimi zaman çok keskin kemik hatlarından ötürü çıkık bir görüntü oluşabilir. Yağ enjeksiyonu ile gerekli yerlere hacim verilerek bu çarpık görüntünün önüne geçmek mümkündür. Ancak unutulmaması gereken bu yağ enjeksiyonlarının \%60 kadarının vücut tarafından eriyip, yaklaşık yüzde 40 oranda kalıcılık göstereceğidir.” 


Bu haber toplam 224 defa okunmuştur.
Etiketler: , , , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1