Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

İsveç Başkonsolosundan Başkan Yücel’e ziyaret

Nordik Kuzey Avrupa Konsolosluk Semineri için Alanya’ya gelen Türkiye İsveç İstanbul Başkosolosu Jens Odlander ve İstanbul Konsolu Karin Duran, İsveç Alanya Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş’la birlikte, Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti.
Tarih: 16 Mayıs 2016 Pazartesi 17:35
İsveç Başkonsolosundan Başkan Yücel’e ziyaret
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya ve İzlanda ülkelerinin başkonsoloslarının yer aldığı Nordik Kuzey Avrupa Konsolosluk Seminerine katılmak için Alanya’ya gelen Başkonsolos Jens Odlander ve beraberindeki heyet Başkan Yücel’e nezaket ziyaretinde bulundu. Başkonsolos Odlander ile 2016 turizmini değerlendiren Başkan Yücel, Alanya’nın çok dinli, çok dilli ve çok renkli yönüne dikkat çekti. Hoşgörünün en güzel örneğinin yaşandığı Alanya’da, 79 ülkeden 17 bin yerleşik yabancının ve 37 bin mülk sahibinin bulunduğunu hatırlatan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Herkesin görüşüne değer veriyor, herkesin düşüncesine saygı duyuyoruz. O yüzden tüm kurumlarla, tüm insanlarla, tüm STK’larla istişare içindeyiz” dedi.
Turizm, inşaat, tarım sektörü ve belediye hizmetleri hakkında Belediye Başkanı Yücel’den bilgi alan Türkiye İsveç İstanbul Başkosolosu Jens Odlander, Yücel’e bir de soru yöneltti. ” Bu kadar işin, hizmetin için de en zor görev nedir? “ diyen Başkosolosu Odlander’e, Başkan Yücel’in cevabı ise “İnsanları Gülümsetmek” cevabını verdi.

Başkosolosu Jens Odlander daha sonra Başkan Yücel’i, Elysee Hotel’de düzenlenen Nordik Kuzey Avrupa Konsolosluk Semineri’ne davet etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye İsveç İstanbul Başkosolosu Jens Odlander’i davetine icabet ederek seminere katıldı. Yücel, seminerde Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi (Yeni Alanyalılar), yerleşik yabancılar, Alanya’daki yabancıların sosyal faaliyetleri turizm ve Nordik ülkelerinden yerleşen yabancıların sayısı üzerine bir sunum yaptı. 


Bu haber toplam 332 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1