Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

İhlas Koleji öğrencisi İngilizce ‘de Türkiye ikincisi

Solis Proje Atölyesi tarafından organize edilen ve Türkiye’nin en iyi İngilizce konuşan öğrencisinin belirlendiği Best English Speakers of Turkey (BEST) yarışmasının finali İzmir’de yapıldı.
Tarih: 20 Nisan 2016 Çarşamba 15:35
İhlas Koleji öğrencisi İngilizce ‘de Türkiye ikincisi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Elemelerde İstanbul’un en iyi İngilizce performansını sergileyerek finale kalan İhlas Koleji öğrencisi Ahmet Koçak 12 finalist arasından Türkiye ikincisi oldu.

İzmir’de bir otelde yapılan final sonucunda yarışmayı St. Joseph Lisesi’nden Nursu Gür kazanırken, İhlas Koleji’nden Ahmet Koçak ikinci oldu. Üçüncülüğü ise yine St. Joseph Lisesi’nden Aybike Naz Özuygun aldı.

Türkiye ikinciliğini kazanan İhlas Koleji öğrencisi yarışmaya çok iyi hazırlandığını ve İhlas Koleji’ni en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını söyledi. Okuldaki öğretmenlerinin yarışma boyunca kendisine destek olduklarını ifade eden Koçak, “Katılan tüm lise öğrencileri içinden ikinci olabilmek benim için değerli bir başarı. Bu başarının gelmesinde baştan itibaren beni destekleyen öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Beni tüm yarışma süreci boyunca en iyi şekilde yönlendirdiler” dedi.

TÜRKİYE İKİNCİSİNE OKUL MÜDÜRÜNDEN TEBRİK

Ahmet Koçak’ın Türkiye İkincisi olmasının ardından konuşan Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hamdi Özakay, öğrencisini tebrik etti. Koçak’ın okulun yabancı dil zümresi ile başarılı bir çalışma gerçekleştirdiğini ifade eden Özakay, “Öğrencimiz Ahmet Koçak ve yabancı dil zümremizin öğretmenleri yarışma boyunca başarılı bir birliktelik oluşturdular. Bunun semeresini de Türkiye ikincisi olarak aldık” dedi.

İngilizce’yi günlük ve iş hayatının önemli bir parçası olarak gördüklerini belirten Özakay, “İhlas Koleji okullarında İngilizce eğitimini anaokulundan itibaren başlatıyoruz. Böylece öğrencilerimiz erken yaştan itibaren İngilizce ile tanışarak gelecek için önemli bir adım atıyorlar” dedi.

(AB


Bu haber toplam 385 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1