Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Hurma, Demirören'e yüklendi!!

Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, maçın ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e yüklendi. Hurma, 'Yıldırım bey kendisi Beşiktaş başkanı iken aynı saygı ile konuşabiliyor muydu? Soruyorum yani konuşabiliyor muydu ki bizden aynı saygıyı bekliyor' dedi. !
Tarih: 3 Ekim 2015 Cumartesi 08:40
Hurma, Demirören'e yüklendi!!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, karşılaşmanın hakemi Süleyman Abay'ın hakemlik yapamadığını belirterek, "Bize sabırlı olmamız ve saygılı olmamız gerekiyor nasıl bir saygı göstermemiz lazım bu durumda. Rakip takım iki kere kaleye gelemedi. Hadi penaltıyı yanlış gördün, ofsaytı yanlış gördün bunu anlayabilirim. Tam tempoyu kaldırıyoruz oyunu durduruyor, tam atağa gideceğiz oyunu kesiyor. Frikiği üç dakikada korneri 5 dakikada kullandırıyor. Rakibin kalecisi 5 dakikada atış kullanıyor. Dünyanın her yerinde oynayan takıma yardım edilir. Ne söylemek lazım bilmiyorum. Şimdi 20 puan geriye düştükten sonra işler düzelir. Şimdi bu kadar emeğe bu kadar yatırıma karşı hangi saygı ile konuşmak lazım. Nasıl bir şey söylemem lazım. Bu kadar yatırıma ve emeğe karşı bu yapılan hangi saygı ile konuşmak lazım. Yıldırım bey kendisi Beşiktaş başkanı iken aynı saygı ile konuşabiliyor muydu? Soruyorum yani konuşabiliyor muydu ki bizden aynı saygıyı bekliyor. Tabii ki saygılı olmayız ama bu düzeyde bir iş yapılıyorsa o düzeyde bir hakem olur. Bunun akla uygun olanı budur, yapamıyorsa yapamıyordur. Bu arkadaşımız yapamıyor. Üzülerek söylüyorum ki yapamıyor" şeklinde konuştu.

“BENİM TAKIMIM MÜCADELE ETTİ”

Hurma, hakemlerin birkaç haftadır aleyhlerine hata yaptığını da ifade ederek şöyle konuştu:
"Akhisar maçındaki penaltı da penaltı değil. Kasıt demek istemiyorum. Bunu demek istediğim zaman başka şey yapması lazım insanın. Burada biz bir iş yapıyoruz. Bize neler söylendiğini duydunuz dimi? Bunu hak eden ben değilim. Oynadı benim takımım mücadele etti, pozisyon buldu ama maça dışarıdan karışmak çok akla uygun bir şey değil. Herkes bir şey söylüyor, şöyle olmak lazım böyle olmak lazım dile. Mecbur değilsin ki hakem olmaya. Yapamıyorsan yapmayacaksın."

“BİRİLERİNİN ÇIKIP ADAM GİBİ DEMESİ LAZIM”

Hurma, bir gazetecinin, “Kulüp olarak bir şey yapacak mısınız?” sorusu üzerine de şöyle konuştu:
"En fazla benim konuştuğum kadar konuşursun. Bunun sonucunda ne gelir onu da bilmiyorum. Bu ülke futbolunun sorunu bizler üzülerek söylüyorum ki figüran konumundayız. Bu pozisyonu kaçırma meselesi değil. Kulübenin, oyuncuların, taraftarların morali bozuluyor. Şimdi gözlemciler orada not yazıyor oraya su şişesi atıldı filan. Şimdi haftaya başka bir hasar var oyuncunu kaybediyorsun, taraftarını kaybediyorsun. Para zaten kaybetmişsin, puanı zaten kaybetmişsin. Nasıl olacak yani? Bunu birilerinin anlatması lazım. Birilerinin çıkıp adam gibi demesi lazım ki böyle olacak diye."

“HAKEMLİĞİ BIRAKAN ARKADAŞ 10 KÜSÜR SENEDİR TELEF ETTİ MİLLETİ”

Hakemliği bırakan Deniz Çoban’ı da eleştiren Hurma, "Böyle şov yaparak hakemlik bırakmakla olmuyor. O bırakan arkadaş da 10 küsür senedir hakemlik yapıyor. 10 küsür senedir telef etti milleti. Zorla hakemlik yaptı. zorla yaptı yani. Şimdi ben pozisyonu seyrettim de hakemliği bıraktım diyor. Zaten yapamıyordun. Onu birinci senesinde bıracaktın veya o düzeye gelmeyecektin. Konuşulması gereken o kadar şey var ki bu kadar üzülmüşken terbiyeli bir şekilde bunu nasıl söyleyebilirim. Türkçem yetmiyor.”

Trabzonspor-Galatasaray maçının hakemi Cüneyt Çakır’a da gönderme de bulunan Hurma, "Cüneyt Çakır dünyanın en iyi hakemlerinden bir tanesi. Öyle bir pozisyonu kaçıracağını düşünmüyorum. Hayatımda ne zaman iyi bir şey olsa Cüneyt Çakır geldi. Bütün hayatımız maç izlemekle geçiyor bizim" şeklinde konuştu.

GÖKMEN ŞAHİN - OZAN KÖSE 


Bu haber toplam 956 defa okunmuştur.
Etiketler: ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1