Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

HDP'den dokunulmazlıklara tepki

Milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin 376 evet oyu ile Meclis'ten geçmesine Gaziantep'teki HDP'liler tepki gösterdi.
Tarih: 21 Mayıs 2016 Cumartesi 18:48
HDP'den dokunulmazlıklara tepki
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Yeşilsu Parkı içerisinde Halkların Demokratik Partisi Gaziantep İl Örgütü adına basın açıklaması yapan İl Eş Başkanı Erkan Şahin, bir grup partili dokunulmazlıkların kaldırılmasına tepki gösterdi. HDP'nin Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın fotoğraflarının yer aldığı "vekilime ve irademe dokunma" yazılı pankart açtı. Türkiyşe siyasi tarihine kara leke düştüğünü savunan Şahin, milletvekili dokunulmazlıkların kaldırılmasını öngören anaya değişikliğine onay veren partilerin, halkın iradesine darbe yaptığını ileri sürdü. Sloganları eşliğinde süren açıklamada, Şahin, “CHP attığı adımla darbeye kurumsal destek verdi.

Dokunulmazlıkların kaldırılması vekilliğin düşmesi demek değildir. Hedef vekillerimizin yargılanmasıdır. Anayasaya aykırı bir düzenlemeye dayalı olarak gerçekleştirilmeye çalışılacak yargılamayı meşru, adil ve hukuki görmüyoruz. Bizler her alanda vekillerimize ve siyasi irademize sahip çıkacağız. En geniş demokrasi cephesini, temel demokratik ilkeler ve hukukun üstünlüğü çerçevesinde örmek için adım atacağız. El mi yaman bey mi yaman göreceğiz. Susanlara sesleniyoruz, susmayın, çünkü sıra size de gelecek. Türkiye’nin daha karanlık günlere sürüklenmemesi için el ele verelim tüm demokrasi, barış, emek güçleriyle, vicdan sahibi tüm yurttaşlarımızla birlikte mücadeleyi büyütelim’’ diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup, geniş güvenlik tedbirlerinin alındığı alandan olaysız ayrıldı. 

ORHAN ERKILIÇ


Bu haber toplam 276 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1