Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Hasan Akgün'den emlakçı uyarısı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, imar izni olmayan arsaları, imar izni varmış gibi gösterip vatandaşa satış yapan emlakçılara ateş püskürdü.
Tarih: 22 Nisan 2016 Cuma 11:40
Hasan Akgün'den emlakçı uyarısı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Akgün, "Yüzüğünü, bileziğini satıp buradan arsa alanlar bilsinler ki bu alana sadece pırasa ve fasulye ekebilirler" dedi.
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçede imar izni olmayan arsaları imar izni varmış gibi gösterip satarak vatandaşı kandıran emlakçılara meydan okudu. Başkan Akgün, Büyükçekmece Göl Havzası'ndaki Eskice Mahallesi'nde bulunan ve imar izni olmayan bölgeleri satan emlakçılara karşı vatandaşları uyardı. 

İZİNSİZ YAPILAR KALDIRILACAK
Başkan Hasan Akgün, beraberindeki zabıta ekipleri ile birlikte Büyükçekmece Göl Havzasına yakın alanda bulunan Eskice Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Bölgede eski yapılaşmalara izin verilerek, yeni yapılan konteyner gibi yapılaşmalar belirlenip önlem alındı. Belirlenen konteynerlar önümüzdeki günlerde Büyükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kaldırılıp, başka bir bölgeye taşınarak bölgede yapılaşmanın önüne geçilecek. 

“BÜYÜKÇEKMECE GÖL HAVZASINI KİMSEYE YEDİRTMEYECEĞİZ”
Büyükçekmece Göl Havzası üzerinde tarla alacak vatandaşlara uyarılarda bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece göl havzasından yer alacak olan kişi parasını çöpe atmak istemiyorsa Büyükçekmece Belediyesi'nin Şehircilik ve İmar Müdürlüğü'ne giderek oradan yazı alacak. Ben burayı alayım mı almayım mı? Oranın imarı olup olmadığını öğrenecek ve ona göre alacak. Onların verecekleri yazıyı o simsarın suratına sen beni kandırıyorsun diye çarpar. Sonuç olarak Büyükçekmece Göl Havzasını kimseye yedirtmeyeceğiz. Büyükçekmece Göl Havzasını kimseye kirlettirmeyeceğiz. Bu saha üzerinde oynanan bütün oyunları bertaraf edeceğiz” dedi. 

“BÜYÜKÇEKMECE GÖL HAVZASINDAN ARAZİ ALANLAR PIRASA DAHİ EKEMEYECEKLER”
“Büyükçekmece Göl Havzası'ndan yer alan vatandaşların bu alana çivi dahi çakamazlar” diyen Başkan Akgün, “Hiç kimse bu alan gelerek buraya konteyner koyamayacak. Hiç kimseye burada küçük alanlara inşaat yapamayacak. Kanun koyduğu takdirde, şartlara uyanlar bu alana ev yapabilecekler. Kimse kusura bakmasın arazisi olan arazisini bu şekilde kullanabilecek. Son zamanlarda vatandaşlarımız eli çantalı emlakçılar tarafından kandırılıyor. Emlakçılar vatandaşın gözünü bu manzara karşısında boyuyorlar. Vatandaşın elinden parayı alıyorlar. Ondan sonra vatandaşlar kafasını iki elinin arasına alıp ben ne yaptım diye üzülüyor. Çünkü, aldıkları bu araziye pırasa dahi ekemeyecekler. Bu arazi üzerinde en ufak dahi tasarrufta bulunamayacaklar. Yüzüğünü, bileziğini satıp buradaki manzara sonrası buradan arsa alanlar bilsinler ki bu alana sadece pırasa ve fasulye ekebilirler. Onda da ilaç kullanamazlar. Yani bilsinler ki buradan aldıkları arsalara verdikleri paraları çöpe atıyorlar” diye konuştu. 

“SU HAVZASINA KURULAN YENİ KOYTERNERLERİN TAMAMINI YIKACAĞIZ”
Röportaj yapılan alanın Büyükçekmece'nin can alıcı noktalarından bir tanesi olduğunu söyleyen Başkan Akgün, “Bu alan Büyükçekmece Göl Havzasının can alıcı noktalarından bir bölge. Bu alan su toplama alanı olduğu için yapı yasağının başladığı yer. Bu alanda 2 bin 500 metrekare alanınız varsa 100 metrekare ev yapma imkanı veriyoruz. Ama bununda şartları çok zor olduğu için siteler halinde yapılmasına izinler veriliyor. Bu bölgede son zamanlarda küçük konteyner koyarak, daha sonra da bunu geliştirerek eve çevirme ve bunun yanı sıra çeşitli fuhuş ihbarlarının dahi geldiği bir noktaya geldik. bu alanda koytenerler artmaya başladı. Telsizden aldığım bilgiye göre mühürlenmiş ve verilen sürenin dolması beklenen 35 konteyner var. Biz bu yapılanın evde olsa köpek kulübesi de olsa tamamını yıkacağız. Bu konuda kesin kararlıyız” şeklinde konuştu.  

EMRAH KUŞ-MEHMET BAŞA


Bu haber toplam 489 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1