Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Haliliye'de ilaçlama çalışmaları sürüyor

Haliliye Belediyesi, kış ayları öncesi haşere ile mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.H..
Tarih: 25 Eylül 2019 Çarşamba 12:45
Haliliye'de ilaçlama çalışmaları sürüyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Haliliye Belediyesi, kış ayları öncesi haşere ile mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'ın talimatları doğrultusunda temizlik işleri müdürlüğü ekipleri ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. İlçede haşere ile mücadele için konunun uzmanları tarafından verilen eğitimlerin ardından oluşturulan ekipler, sinek ve haşere çalışmalarında apartman bahçeleri ile girişlerine yaptıkları ilaçlamaların yanında, bilgilendirme amaçlı apartman girişlerine etiket yapıştırma uygulamasını da sürdürüyor. Bu kapsamda temizlik işleri müdürlüğü ekipleri İpekyol Mahallesi'nde ilaçlama ve apartman girişlerine etiket yapıştırma işlemlerini gerçekleştirdi.
Ekipler tarafından dönüşümlü olarak süreklilik kazandırılan ilaçlama çalışmaları ile ilgili konuşan İpekyol Mahalle Muhtarı Zeynel Tavaş, “İlaçlama konusunda bu yıl aradığımız zaman gece olsun, gündüz olsun ekipler geliyordu. Rögar ilaçlaması olsun, bina bahçeleri ve parklar olsun her zaman sınırsız olarak ilaçlama yaptılar. Bu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve tüm ekiplerine teşekkür ederiz” dedi.
Öte yandan temizlik işleri müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlarla çalışmaların yapıldığı belirtildi.
Bu haber toplam 66 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1