Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Hakkari'de “Şehit Teğmen Özatak Sergisi” açıldı

Hakkari’de 33.
Tarih: 13 Nisan 2019 Cumartesi 20:54
Hakkari'de “Şehit Teğmen Özatak Sergisi” açıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Hakkari'de 33. Uluslararası Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri ve Şehit Teğmen Abduselam Özatak Sergisi açıldı.
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Hakkari Şubesi Başkanlığı ve Hakkari Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği tarafından düzenlenen ‘33. Uluslararası Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri ve Şehit Teğmen Abduselam Özatak Sergisi' açıldı. Hakkari Üniversitesi Rektörlük Fuaye salonunda düzenlenen sergiye Vali Yardımcısı Aziz Gölbaşı, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, İl Turizm ve Kültür Müdürü İdris Ağacanoğlu, şehit Onur Yaman'ın babası Muhammed Yaman, şehit Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'nın babası Canpolat Usta, Şehit Teğmen Abduselam Özatak'ın ailesi, şehit ve gazi aileleri katıldı.
Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, şiirlerin okunması ile devam etti. Türkiye Gaziler ve Şehitler Aileler Vakfı Hakkari Şubesi Başkanlığı ve Hakkari Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Abdurrahman Er'in konuşmasının ardından, şehitlerin özgeçmişinin okunması sırasında duygulu anlar yaşandı.
İlk olarak Diyarbakır'da şehit olan Ulaştırma Er Onur Yaman'ın babası Muhammed Yaman, yaptığı konuşmada, “Hepimizin acısı aynıdır. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Acımız ve gururumuz aynıdır. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun” dedi.
Şehit Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'ın babası Canpolat Usta ise Afrin'de şehit düşen oğlundan söz ederken gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit babanın gözyaşları, salondaki şehit ailelerini de duygulandırdı. Konuşmaların ardından plaket takdimi ile devam eden program, serginin gezilmesi ile sona erdi.
Bu haber toplam 62 defa okunmuştur.
Etiketler:
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1