Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Fransız Le Canard Enchaine gazetesi: 'Libya'da oyunu dürüstçe oynayan yalnızca Erdoğan'

Fransa'nın ünlü gazetelerinden Le Canard Enchaine, Libya ile ilgili haberinde bazı Fransız diplomatların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya konusunda "dürüst oyun oynayan tek kişi olduğu" görüşlerine yer verdi.
Tarih: 25 Haziran 2020 Perşembe 00:38
Fransız Le Canard Enchaine gazetesi: 'Libya'da oyunu dürüstçe oynayan yalnızca Erdoğan'
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Libya'da darbeci General Halife Hafter'e destek veren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 22 Haziran'da, "Erdoğan, Libya'da tehlikeli oyun oynuyor" açıklamasından sonra Fransız Le Canard Enchaine gazetesi Fransız diplomatların Türkiye ile ilgili görüşünü paylaştı. Haberde, stratejik oyunlara yer verilen bölgede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü pozisyonunun Fransa'yı rahatsız ettiği, Fransız diplomatların Libya konusunda "Dürüstçe oyun oynayan sadece Türkiye" görüşünü paylaştıkları yazıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedeflerini gizlemediği, aşikar oynadığını dile getiren Fransız diplomatların, "Oyunu dürüstçe oynayan yalnızca Erdoğan, kendisi jeolopolitik, askeri, petrol ve gazla ilgili hedeflerini asla gizlemedi" ifadelerine yer verildi. Ayrıca, Akdeniz'de Kıbrıs ve Libya kıyıları ile ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedeflerini dürüstçe açıkladığının altını çizdi.
Özlem Kaplan  

Bu haber toplam 132 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1