Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Finlandiya'da korona virüsü vaka sayısı 6'ya yükseldi

Finlandiya'da 3 kişide daha korona virüsü tespit edilmesinin ardından ülkedeki toplam vaka sayısı 6'ya yükselirken, Helsinki bölgesinde bulunan 130 öğrencinin virüs şüphesiyle karantina altına alındığı açıklandı.
Tarih: 2 Mart 2020 Pazartesi 11:11
Finlandiya'da korona virüsü vaka sayısı 6'ya yükseldi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Çin'in Wuhan kentinden dünya genelinde yayılmaya devam eden korona virüsünde bilanço artmaya devam ediyor. Finlandiya sağlık yetkililerinden yapılan açıklamalara göre, ülkede 3 kişide daha korona virüsünün tespit edilmesinin ardından ülke genelindeki toplam vaka sayısı 6'ya yükseldi. Yetkililer, yeni vakaların da gözlem altına alındığını belirtti.
Öte yandan Helsinki ve Uusima Bölge Hastanesi Medikal direktörü Asko Jrvinen yaptığı açıklamada, "Helsinki bölgesinde, 6. Sınıf seviyesinde öğrencilerin bulunduğu bir ortaokulda, hastalıkla ilgili hafif septomlar gösteren 130 öğrenciyi karantinaya aldık, bu öğrenciler 14 gün boyunca aileleriyle beraber evde bulunacaklar, eğitimlerini de uzaktan eğitim sistemi ile alacaklar" ifadelerini kullandı. Finlandiya Ulusal Sağlık Enstitüsü başkanı Taneli Puumalainen ise, "Yurtdışına çıkan ve gelen turistlerin iyi bilgilendirmeleri gerekiyor. Ayrıca hastalıkla ilgili şüphesi olan vatandaşlar için bu Pazartesi'den itibaren bilgi alabilecekleri bir telefon hattını faaliyete geçirdik" açıklamasında bulundu.
Mehmet Yılmaz

Bu haber toplam 65 defa okunmuştur.
Etiketler: , , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1