Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

EMITT turizm fuarı açıldı

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 20. kez kapılarını açtı.
Tarih: 28 Ocak 2016 Perşembe 16:52
EMITT turizm fuarı açıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Fuarın açılışı TC. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Turizmden Sorumlu Başkan Vekili Tülin Ersöz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Bülent Karakuş, Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman Ayık, Türk Turizm Yatırımcıları Derneği Sayın Fettah Tamince, ITE GroupPlc Bölge Direktörü Vincent Brain ve ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Sayın Hacer Aydın tarafından yapıldı. Bu yıl 70 bin metrekarelik 11 salonda, 4 bin 500 firmanın yer aldığı fuara 70’e yakın ülke katıldı. 31 Ocak Pazar akşamına kadar açık olacak EMITT, erken rezervasyon indirimleri, tatil çekilişleri, Türkiye’nin dâhil olduğu 70 ülkenin tatil destinasyonları tanıtımları ile seyahat tutkunları için öne çıkan bir buluşma noktası yaratıyor. Fuarda 100 binin üzerinde ziyaretçinin ağırlanması hedefleniyor.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT; 28 - 31 Ocak 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde turizm sektörünü aynı platformda bir araya getirerek güçlü bir sinerji oluşturuyor. Fuar süresince yapılacak panellerde de “Turizmde Markalaşma”, “Sağlık Turizmi” ve “Turizmde Yeni Arayışlar” konuları işleniyor. EMITT’de Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri de gerçekleştiriliyor.
Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan Ekin Fuarcılık ve EUF - E Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı - EMITT; 20. yılını kutladığı 2016 yılında tatil tutkunlarının buluşma adresi olarak kapılarını açtı. 28 - 31 Ocak 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi‘nin 70 bin m²’lik 11 salonunda devam edecek fuarda;ülke pavilyonları, Türkiye’nin Tatil Destinasyonları, Kış ve Outdoor Turizmi Destinasyonları, Oteller ve Turizm Merkezleri, Tur operatörleri, acenteler ve oteller katılımcı olarak yer alıyor ve fuar ziyaretçilerine birbirinden renkli tatil destinasyonları tanıtılıyor.

EMITT Turizm Fuarı’na 70 ülkeden toplamda 4 bin 500 kurum, kuruluş ve belde katılıyor.Fuar ziyaretçileri bu katılım çeşitliliğiyle 2016 yılı tatil planlarını gerçekleştirme ve yeni destinasyonları yakından tanıma imkanı yakalıyorlar. EMITT Turizm Fuarı; 20. yılı kutlamaları kapsamında ziyaretçilerine her bütçeye uygun tatil rotalarını cazip fiyatlar, ve“Erken rezervasyon” kampanyaları ile sunuyor.

ITE TurkeyTurizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, “EMITT Turizm Fuarı sadece Türk turizm sektörünün değil, dünya turizm sektörünün de en büyük buluşma noktalarından birisi haline geldi. 20. yılımızda 70 ülkeyi kapsayan bir katılıma ulaştık. EMITT turizm sektörü profesyonellerinin bir araya geldikleri ticari bir platform olmasının yanı sıra tatil tutkunları için de önemli bir adres. Ziyaretçilerimiz fuarınüçüncü günü itibaren ABD, Arjantin, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Filipinler, Güney Afrika, Hindistan, İran, İtalya, Kore, Küba,Maldivler, Mısır, Panama,Saraybosna, Tayland, Vietnam ve Yunanistan’ın aralarında bulunduğu ülkelerin yanı sıra ülkemizin 81 ilinin 200’ün üzerindeki turizm destinasyonunuyakından inceleyebilecekler. Tatil tüketicileri keşfetmek istedikleri destinasyonlar hakkında bilgi alırken, “erken rezervasyon” kampanyaları sayesinde de daha uygun fiyatlarla tatillerini planlayabilecekler” dedi.

Her yıl dünyanın ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden, turizm profesyonellerini, turizm belde ve kuruluşlarını, ziyaretçilerle buluşturan EMITT, 20’nci yılında turizm sektörünün ve sağlık turizminin tartışılacağı panellere ev sahipliği yapıyor. Fuar süresince gerçekleştirilecek panel ve oturumlarda Türk turizminin geleceği uzman katılımcılarla değerlendiriliyor. “Turizmde Markalaşma”, “Sağlık Turizmi” ve “Turizmde Yeni Arayışlar” başlıkları altında gerçekleştirilen panellerde sektör temsilcileri sunumlar ve konuşmalarıyla yer alıyor.
Fuar; farklı ülke pavilyonları ve bölge stantlarının çeşitli etkinlik ve şovlarına da sahne oluyor. Yöresel Halk danslarından farklı ülkelerin dans gösterilerine, şarkı ve türkülerden ata sporlarına kadar birbirinden renkli etkinliklerle fuarda festival havası yaşanıyor. Ülkemizin dört bir yanından yöresel lezzetlerin sunumunun da yapılacağı fuarda, Tayland’ın temsil edildiği stantta Kağıt Şemsiye Boyama Performansı, Baş ve Boyun Masajı yapılırken, Erzurum Palandöken’i temsil edilen stantta Kar Küresi Fotoğraf Çekimi gerçekleştirilecek. EMITT Turizm Fuarı daha birçok eğlenceli etkinliğe de ev sahipliği yapacak.


Bu haber toplam 411 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1