Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

“Düşünce Gücünü kullansaydım daha iyi yerlerde olurdum!”

Tarih: 11 Nisan 2017 Salı 10:12
“Düşünce Gücünü kullansaydım daha iyi yerlerde olurdum!”
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
7 yaşından beri meditasyon yapan, dört buçuk sene feng shui eğitimi ve Egerton Rothesay School‘da sosyoloji ve psikoloji eğitimleri almış olan Can Aydoğmuş’un 3. kitabı “Düşle İnan Yaşa” Doğan Novus yayınlarıyla raflarda yerini aldı.

Annesini, babasını ve ablasını kaybetmiş biri olarak 14 yaşından beri yalnız başına hayata tutunmayı başaran ve kişisel gelişim yolculuğunda daha yoğun bir farkındalığa ulaşan Aydoğmuş, deneyimlerinden elde edilmiş, kolaylıkla uygulayabilecek birbirinden değerli pek çok bilgiyi bu kitapta topladı.

Can Aydoğmuş, mutluluğun kişinin kendi zihni ve becerisi ile yarattığı bir başarı olduğunu gösteren ve istenilen yaşamı yaşamanın pratik bilgilerini verdiği kitabında birbirinden değerli 9 isim ile de röportaj yaptı.

Aralarında Muazzez İlmiye Çığ, Seyfi Dursunoğlu, Yılmaz Erdoğan, Billur Kalkavan, Yıldız Kenter, Atıl Kutoğlu, Fazıl Say, Saba Tümer ve Ece Uslu’nun bulunduğu isimler Düşle İnan Yaşa kitabında insanlara ışık olması için düşledikleri, inandıkları ve yaşadıklarını Can Aydoğmuş’a anlattılar. 

Can Aydoğmuş’un Düşle İnan Yaşa kitabı için sorularını cevaplayan Yıldız Kenter, düşünce gücüne, pozitif düşünmeye ve iyiye yönelmeye inandığını dile getirirken “Düşünce gücümü kullansaydım daha iyi yerlerde olurdum!” dedi. 

Yıldız Kenter sözlerine; “Her şeyin daha iyi olması için çaba sarf ettim. Tabii ne başarılı olduğuna ben karar veremem. Tiyatrocu olduğum için her şeye sevgim oldu, ama en çok insanları sevdim. Yani kızsam da, küssem de en çok insanları sevdim.

Belki de ondan tiyatrocu oldum. Çünkü hep insanlarla uğraşıyorum. Aldığım her rol, benden birşeyler çıkarıyor dışarı. Bir rahatlama, belki biraz büyüme oluyor gibi.. onun için tiyatroyu çok seviyorum.” diye devam etti. 

Kitap Hakkında

Hepimizin hayatımızda ne yapacağımızı bilmediğimiz zamanlar olmuştur. Mutlu olmak için gerçekleşmesini beklediklerimiz vardır.

Belki de en dibi gördüğümüzü hissettiğimiz noktada bir arayışa gireriz. Siz de çıkış için bir ışık arıyorsanız, şu an elinizde doğru kitabı tutuyorsunuz. Sadece eğitimlerden değil, aynı zamanda deneyimlerden elde edilmiş, pratik,uygulauabileceğiniz,bir birinden değerli pek çok bilgiyi bu kitapta bulacaksınız.

Boşuna çok okuyan değil çok yaşayan bilir dememişler…

Bu kitap sayesinde artık DÜŞLE İNAN YAŞA...
Yaşamdan istediklerin mi var? bir düşün, ya onlardan çok daha fazlasına sakip olabileceksen? Ben oldum ve oluyorum. Sen de olabilirsin!
Hem de hayal edebileceğinden daha iyisine…
Yalnız şunu unuytma, mutluluk kişinin kendi zihni ve becerisi ile yarattığı bir başarıdır.
İstediğin yaşamı yaşamak mı istiyorsun?
O zaman DÜŞLE İNAN YAŞA…
Düşlediler, inandılar ve yaşıyorlar… Bu kitapta anlattılar…
Muazzez İlmiye Çığ
Seyfi Dursunoğlu
Yılmaz Erdoğan
Billur Kalkavan
Yıldız Kenter
Atıl Kutoğlu
Fazıl Say
Saba Tümer
Ece Uslu

Yazar Hakkında

Can Aydoğmuş İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluğunda yaşadığı deneyimler onu içsel yolculuk serüvenine götürdü. İlkokulu Prestij Kolej’de okuduktan sonra, İngiltere’de Egerton Rothesay’da sosyoloji ve psikoloji eğitimleri aldı.

İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, İspanya ve dünyanın birçok ülkesinde kişisel gelişim alanında eğitimlere katıldı. Dünyanın en ünlü hocalarıyla çalıştı, onlara asistanlık yaptı. İngiltere’de dört yıl insan psikolojisi, beden bilinci ve bilinçaltına göre dizayn, dekorasyon, inşaat ve kurumsal hayat eğitimi aldı.

11 yaşından itibaren kişisel gelişim alana ilgi duyan Aydoğmuş, dünya çapındaki hocaların organizasyonlarını ve temsilciliklerini yaptı. IACT Türkiye Başkanı oldu. Haftada 3 gün köşe yazısı yazmakta olan Aydoğmuş, kurumsal şirketlere seminerler veriyor.

Yazarlık yönünün yanında iyi bir konuşmacı olan Aydoğmuş aranan bir motivasyon konuşmacısıdır. Aydoğmuş’un Aşka Yürü, Şifanın Eli ve Düşle İnan Yaşa isimli 3. kitabı da Doğan Novus tarafından yayımlandı.

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur.
Etiketler:
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1