Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Dünya Ankara'daki patlamayı böyle gördü

Ankara'da yaşanan patlama dünya medyası tarafından da flaş haber olarak geçiyor. CNN ve Euronews gibi haber kanalları canlı yayınla patlamadan bilgiler geçerken Alman basını haberlerini 'Başkent Ankara'da şiddetli patlama' başlıklarıyla verdi.
Tarih: 17 Şubat 2016 Çarşamba 21:10
Güncelleme: 17 Şubat 2016 Çarşamba 21:12
Dünya Ankara'daki patlamayı böyle gördü
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Ankara'da yaşanan patlama dünya medyası tarafından da flaş haber olarak geçiyor. CNN ve Euronews gibi haber kanalları canlı yayınla patlamadan bilgiler geçerken Alman basını haberlerini 'Başkent Ankara'da şiddetli patlama' başlıklarıyla verdi.
 
Ankara’da askeri servis araçlarının bulunduğu noktada meydana gelen patlama Alman basınında flaş haber olarak duyuruldu. Patlamaya ilişkin ilk haberler şöyle:
 
Welt de: Ankara’da şiddetli patlama çok sayıda yaralı
Welt gazetesi haberi, “Türkiye’nin başkenti Ankara’da şiddetli patlama oldu.Bildirilene göre olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor” diye duyurdu.
 
Frankfurter Allgemeine Zeitung: Türkiye’nin başkenti Ankara’da patlama
“Ankara’nın merkezinde meydana gelen şiddetli patlamada, ilk belirlemelere göre en az 5 kişi hayatını kaybetti. Patlamanın askeri araca yönelik gerçekleştiği belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen başka bir bombalı saldırıda yüzden fazla kişi hayatını kaybetmişti.”
 
Spiegel Online: Ankara’da şiddetli patlama - Ölü ve yaralıların olduğu bildiriliyor
 
“Türkiye’nin başkenti Ankara’da şiddetli bir patlama oldu. Haberlere göre 5 kişi öldü çok sayıda var. Bölgeye çok sayıda ambulans gönderildiğini duyurdu. Haberlere göre patlama askeri lojmanlar yakınında meydana geldi. Ankara’da geçen yıl da patlama meydana gelmiş, yüzün üzerinde kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıdan IŞİD sorumlu tutulmuştu.”
 
Bild de: Şiddetli patlama Ankara’yı sarstı - 5 ölü 10 yaralı
 
“Türkiye’nin başkenti Ankara’da muhtemelen bomba yüklü araç patlatıldı. Patlamada bir kişinin öldüğü, on kişinin yaralandığı duyuruldu. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildiğini haber veriyor. Patlamanın nedeni hakkında henüz net bir bilgi yok.”
 
İsveç basını Ankara’daki bombalı saldırıyı canlı duyuruyor
 
İsveç Televizyon kanalı SVT ‘’Ankara’da şiddetli patlama’’ manşeti ile duyurduğu Ankara’daki bombalı saldırıyı ve gelişmeleri  web sayfasından canlı olarak duyuruyor. SVT, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun saldırı nedeniyle Brüksel’deki zirve toplantısına katılımını iptal ettiğini duyurdu.
 
İsveç’in Tv 4 televizyon kanalı da canlı yayınında Türk basınına dayandırdığı bilgide patlamada 11 ölü olduğunu duyurdu.
 
Dagens Nyheter Gazetesi bombalı saldırının askeri personeli taşıyan otobüs konvoyuna yapıldığını duyurdu.
 
Afton Bladet Gazetesi de canlı web yayınında patlama bölgesi yakınında bulunan İsveç vatandaşlarının patlama ile ilgili tanıklıklarını aktardıktan sonra  İsveç Dışişleri Bakanlığı’nın Ankara’da bulunan İsveç vatandaşlarının İsveç’teki yakınları ile temasa geçmesi çağrısını yayınladı.
 
Ankara’daki patlama Belçika basınında
 
 Ankara’da askeri servis araçlarının bulunduğu noktada meydana gelen patlama Belçika basınında şöyle duyuruldu:
 
Derniuer Hour 
 
Ankara’da büyük patlama meydana geldi, Ankara Valisi Mehmet Işıklar’ın açıklamasına göre 5 kişi hayatını kaybetti ve 10’dan fazla kişi yaralandı.
 
Askeri servis araçlarını hedef aldığı bildirilen saldırıyı kimin yaptığı belli değil.
 
Türk kanalları Ankara’da çok şiddetli patlama diye haberleri verdi.
 
10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da yine bir patlama olmuştu ve 103 kişi hayatını kaybetmişti , saldırıyı IŞİD üstlenmişti.
 
Ocak 2016 tarihinde yine İstanbul’da patlama olmuştu ve 10 kişi hayatını kaybetmişti.
 
Türkiye’nin doğusunda PKK’nın son günlerde düzenlenen operasyonlara karşılık zaman zaman askeri araçlara saldırılar düzenlediği haberleri basında yer almaktaydı.
 
 Le Soir :
 
Türkiye, Ankara’da şiddetli patlama
 
Türk kanalları Ankara’da şiddetli bir patlama diye haber verdiler. Ankara’da Kızılay’a yakın bir bölgede Askeri servis otobüslerini hedef alan bir patlama meydana geldi. Türk haber kaynaklarına göre 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişiden fazla yaralı var. Ankara Valisinin yaptığı açıklamaya göre son durum bu.
 
Başbakan Davutoğlu Brüksel ziyaretini iptal etti. Brüksel’de AB’de görüşmelerde bulunacak olan Başbakan Davutoğlu saldırı sonrası yaptığı açıklamayla Brüksel ziyaretini iptal ettiğini açıkladı.
 
Türkiye’ye geçtiğimiz yıldan bu yana bazı saldırılar düzenlendi, yine Ankara’da tren istasyonu yakınında patlamada 103 kişi hayatını kaybetmişti.


Bu haber toplam 1099 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1